Найважливіші наукові праці за останні 350 років розміщено в інтернеті Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.11.2009 17:05 · Розділ: Культура

Одна з найстаріших наукових установ світу та провідний науковий центр - Королівське наукове товариство - на честь свого майбутнього 350-ліття розмістило в інтернеті 60 наукових праць, які найсерйознішим чином вплинули на історію науки.

Королівське товариство було засноване в Лондоні 28 листопада 1660 року. Воно "виросло" з так званого "Невидимого коледжу" - товариства мислителів, створеного в середині 1640-х років з метою обговорення природничо-наукових і філософських проблем.

Будівля Королівського товариства в Лондоні. Фото взято з сайту compulenta.ru
Будівля Королівського товариства в Лондоні. Фото взято з сайту compulenta.ru

Статті, що з'явилися в Мережі, публікувалися в Philosophical Transactions, офіційному віснику суспільства, який почав видаватися в 1665 році. То була перша в світі наукова періодика. Загалом, під цією обкладинкою вийшли в світ 60 тисяч звітів про найрізноманітніші відкриття та експерименти.

Що ж до робіт, розміщених в інтернеті, особливо вирізняються, скажімо, стаття датована XVII століття, в якій ідеться про новий метод переливання крові та праця, в якій Ісак Ньютон довів, що біле світло є сумішшю різних кольорів. Крім того, тут є звіт Бенджаміна Франкліна про необачну спробу за допомогою повітряного змія довести, що блискавка є однією з форм електрики (1752), і колективна робота про чорні діри, співавтором якої став Стівен Хокінг (1970).

У Philosophical Transactions траплялися й курйозні матеріали. Наприклад, в 1770 році такий собі Дейнс Баррінгтон намагався з'ясувати, чи справді геніальний музикант Моцарт - всього лише дев'ятирічний хлопчик. Припущення про те, що він насправді доросла людина маленького зросту, було відхилене, оскільки Вольфганг з більшим ентузіазмом грався з кішкою, ніж займався музикою.

Влітку, під час святкування 350-річчя, в Лондоні пройде дев'ятиденний фестиваль науки та мистецтв, а також відбудеться серія публічних лекцій і круглих столів.

Джерело a42.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?