Біологи з'ясували призначення незвичайної голови у риби-молота Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.11.2009 15:15 · Розділ: Природа

Біологам вдалося встановити, що незвичайна форма голови риби-молота допомагає їй краще бачити. У рамках дослідження біологи вивчали кілька видів акул, включаючи три види молотоголових: Eusphyra blochii, Sphyrna corona і Sphyrna lewini. Спочатку дослідники імплантували в очі акул електроди. Потім, переміщаючи джерело світла, вчені реєстрували сприйнятливість очей до світла, що потрапляє з різних напрямків.

Акула Sphyrna corona. Фото взято з сайту eol.org
Акула Sphyrna corona. Фото взято з сайту eol.org

У результаті вченим вдалося встановити, що у вертикальній площині у молотоголових акул поле зору складає 360 градусів. Це дозволяє хижакові бачити здобич як над собою, так і під собою. Крім того, велика відстань між очима, обумовлена незвичайною формою черепа акули, допомагає рибі-молоту краще за інші види акул відстежувати швидкі рухи потенційної жертви.

І, нарешті, вченим вдалося визначити, що у молотоголових акул є бінокулярний зір, тобто вони здатні бачити предмети двома очима одночасно. При цьому зона, де предмет доступний для спостереження обома очима тим більша, чим ширша голова риби. Так, у виду Eusphyra blochii, що може похвалитися найбільшою головою, розмір цієї області становить 48 градусів, в той час як в інших акул він лежить у межах від 10 до 32 градусів.

Область бінокулярного зору Eusphyra blochii становить 48 градусів. Фото взято з сайту colmillosygarras-elviskenpo.com
Область бінокулярного зору Eusphyra blochii становить 48 градусів. Фото взято з сайту colmillosygarras-elviskenpo.com

Дослідники підкреслюють, що до недавнього часу зір молотоголових акул вважався досить слабким. Більш того, багато вчених заперечували саму можливість наявності у цих риб бінокулярного зору. При цьому незвичайну форму голови намагалися пояснити здатністю молотоголових акул відчувати магнітне поле Землі, а також підвищеними можливостями маневрувати.

Джерело: last24.info


Інші новини розділу