Серцю допоможе риба Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.11.2009 13:10 · Розділ: Краса і здоров'я

Риба, незамінне джерело корисної жирної кислоти омега-3, краще захистить серце, якщо її варити або тушкувати, а не смажити і сушити. Крім того, риба має бути приготована з низьким вмістом солі, а ще можна додавати соєвий соус або тофу для посилення її корисних якостей, радять лікарі Гавайського університету в Маноа. Як стверджують медики, смажена риба може принести більше шкоди серцево-судинній системі, ніж користі, тому рекомендуються уникати такого способу приготування.

Кардіологи обстежили джерела, тип, кількість і періодичність споживання з їжею кислоти омега-3 серед понад 82 тис. чоловіків і більше 10 тис. жінок з різних етнічних груп у віці 45-75 років, без очевидних проблем з серцем. В середньому люди отримували омегу-3 в кількості 0,8-3 грамів на день. За майже 12-річний період дослідження було зафіксовано 4,516 тис. смертей внаслідок серцево-судинних захворювань. Було помічено, що ті, хто отримував 3 і більше грама жирної кислоти омега-3 щоденно, менше ризикували померти внаслідок захворювань, пов'язаних із серцем. Японці та гавайці їдять рибу частіше, ніж латиноамериканці, темношкірі й білі, а також частіше готують різноманітні рибні страви.

Здоровя серця - в морі. Фото взято з сайту duke.edu
Здоровя серця - в морі. Фото взято з сайту duke.edu

Медики визначили, що риба у вареному або тушкованому вигляді мала сприятливий вплив на здоров'я серця, в той час як в'ялена і смажена риба, навпаки, була шкідлива для серцево-судинної системи, особливо це проявлялося серед жінок. Крім того, завдяки вмісту активних фітоестрогенів в соєвому соусі і тофу властивості омеги-3 в рибі посилювалися.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.