Бактерії потрібні для здоров'я шкіри Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.11.2009 12:07 · Розділ: Медицина

Бактерії на поверхні шкіри необхідні для підтримки здорового балансу шкіри, довели лікарі Каліфорнійського університету. На шкірі постійно мешкає велика кількість і різноманітність бактерій, але запалення через їх активність є небажаним процесом. Однак "нормальні" бактерії, що живуть на поверхні шкіри, навпаки перешкоджають надмірному запаленню після фізичних ушкоджень, травм або ран, стверджують американські дерматологи.

Лікарі знайшли раніше невідомі молекулярні основи, які дали можливість зрозуміти роботу корисних бактерій, що в перспективі дозволить розробити нові медичні підходи до лікування запальних захворювань шкіри.

Якщо бактерії потрапляють в косметику, наприклад, зручно влаштувавшись на пальці, це може призвести до алергії. Фото взято з сайту wday.ru
Якщо бактерії потрапляють в косметику, наприклад, зручно влаштувавшись на пальці, це може призвести до алергії. Фото взято з сайту wday.ru

Наприкінці 1980-х років в медичному співтоваристві була введена так звана "гіпотеза гігієни", згідно з якою відсутність впливу інфекційних агентів і мікроорганізмів у дитинстві підвищує сприйнятливість до хвороб через зміну реакції імунної системи на всілякі патогени. Гіпотеза пояснювала, чому алергія, екзема та сінна лихоманка рідше зустрічаються у дітей з багатодітних сімей і чому в промислово розвинених країнах зафіксовані високі рівні алергічних хвороб. Як пояснює доктор Річард Л. Галло, нормальна мікрофлора шкіри включає в себе певні види мікроскопічних і зазвичай нешкідливих бактерій, таких як стафілокок. Будучи присутніми в епідермісі, вони викликають запальну реакцію-відповідь імунної системи при попаданні чужерідних бактерій, але не ініціюють саме запалення.

Вчені ідентифікували механізм, за допомогою якого стафілококи пригнічують шкірне запалення: це відбувається за участю молекули під назвою LTA, яка впливає на кератиноцити - первинні типи клітин, що зустрічаються на поверхні епідермісу. Крім того, було встановлено, що активація рецепторів TLR3 необхідна для нормального відновлення шкіри після травм. Кератиноцити активують TLR3, щоб підтримувати нормальну запальну реакцію на пошкодження. Тому на шкірі кожної людини повинні "жити" мікроорганізми, що допомагають регулювати таку імунно-запальну відповідь організму.

Джерело ami-tass.ru


Інші новини розділу