Солдати майбутнього в своїх діях керуватимуться "шостим чуттям" Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.11.2009 11:04 · Розділ: Нові технології

Організація оборонних досліджень і розробок (DRDO) Індії приступила до створення технології нового покоління, яка дозволить солдатам більш ефективно оперувати на полі бою і охороняти кордони, а розвідникам отримувати більш достовірні дані, уникаючи ризику бути викритими. Нова технологія отримала попередню назву "шосте чуття".

Розробка технології, яка існує поки лише у вигляді концепції, знаходиться на попередньому етапі. Як очікується, система буде аналізувати дані, що надходять з безлічі різноманітних датчиків, і робити припущення про ступінь прямої або опосередкованої загрози. Передбачається, що "шосте чуття" допоможе солдатам або розвідникам уникнути серйозних небезпек.

Індійські військовослужбовці. Фото взято з сайту lenta.ru
Індійські військовослужбовці. Фото взято з сайту lenta.ru

За словами наукового радника міністра оборони Індії, Віджея Кумара Сарасвата (Vijay Kumar Saraswat), в основу технології, що розробляється, будуть покладені всі досягнення когнітивістики. Крім того, зараз проводяться дослідження, в ході яких учені намагаються докладніше вивчити пізнавальну поведінку людей. Отримані дані також будуть використовуватися в "шостому чутті".

"Уявіть, що приходить якийсь чоловік, і говорить з вами, але при цьому є хтось, хто може точно відчути, що у мовця на думці. Технологія виявиться серйозним помічником у питаннях політичного шпигунства та армійської розвідки", - пояснив Сарасват, додавши, що на розробку "шостого чуття" може знадобитися щонайменше 50 років.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.