Для дезинфекції використовуватимуть низькотемпературну плазму Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.11.2009 10:11 · Розділ: Наука

Вчені з Інституту неземної фізики ім. Макса Планка та Мюнхенського технічного університету (обидва - Німеччина) створили «дозатор» низькотемпературної плазми, який ефективно знищує бактерії та грибки.

Температура повністю іонізованої плазми - газу іонів і вільних електронів - може досягати сотень тисяч градусів, в той же час температура частково іонізованого газу, який і розглядали у своїх дослідженнях вчені, опускається до безпечних значень.

Спектр випромінювання, отриманої низькотемпературної плазми. Фото взято з сайту compulenta.ru
Спектр випромінювання, отриманої низькотемпературної плазми. Фото взято з сайту compulenta.ru

Основою розробленого дослідниками «дозатора» є два електроди оригінальної конструкції, що складаються з трьох частин: мідної пластини товщиною 1 мм і дротяної сітки з нержавіючої сталі, які відокремлюються одна від одної прошарком діелектрика (політетрафторетилену). Сітка заземлюється, а на мідну пластину подається синусоїдальна напруга амплітудою 18 кВ. Цей процес супроводжується УФ-випромінюванням і залишає після себе молекули озону, оксиду азоту, перекису водню і вільні радикали.

За словами вчених, пристрій може використовуватися в повсякденній медичній практиці для дезінфекції рук та обробки ран. Ефективність методу була доведена в експериментах з бактеріями Escherichia coli: УФ-випромінювання знищувало більшість бактерій, а згадані вище продукти реакцій придушували розвиток нових колоній мікроорганізмів.

Вплив плазми на бактерії E. coli, що знаходяться в чаші з агаровим середовищем. Через 30 секунд кількість бактерій, як можна помітити, радикально зменшилася. Фото взято з сайту compulenta.ru
Вплив плазми на бактерії E. coli, що знаходяться в чаші з агаровим середовищем. Через 30 секунд кількість бактерій, як можна помітити, радикально зменшилася. Фото взято з сайту compulenta.ru

У найближчому майбутньому дослідники планують провести нові експерименти з метою визначення оптимального складу і «дозування» плазми, що відповідають різним типам ран.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.