Уряд узгодив список кандидатів на міністерські портфелі Автор: Lussilda · Опубліковано: 20.02.2009 15:39 · Розділ: Політика

В п’ятницю в кулуарах Верховної Ради активно обговорюються нові «міністерські» кандидатури, запропоновані вчора радою коаліції. В четвер на засіданні коаліціянтів за участі прем’єр-міністра Юлії Тимошенко союзники домовилися про переформатування Кабінету міністрів.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на «Дєло».

За згодою керівників фракцій, що є учасниками коаліції, кадрова ротація загрожує вісьмом міністерствам.

На єдину на сьогодні вакантну посаду міністра фінансів пропонується нинішній заступник голови відомства Анатолій Мярковський. Для підсилення роботи Мінфіну запропоновано ввести нову посаду віце-прем`єра з питань фінансів - навмисне для нинішнього голови правління Swedbank Сергія Тігіпка.

Якщо кандидатура Анатолія Мярковського не викликала суперечок у членів коаліції, то призначення Тігіпка далеко не однозначно сприймається в парламенті. Деякі депутати проти працевлаштування цього банкіра в уряді. «Тігіпка в уряді не буде! Він зарекомендував себе як ненадійний партнер», — заявляв раніше Святослав Олійник.

А ось Мярковський — справжній професіонал, він працює в Мінфіні давно і не належить жодної з політичних сил, тому його кандидатура зручна всім, — передає УНІАН.

Також з`явиться пост віце-прем`єра по ПЕК. Його займе керівник групи радників прем`єра Віталій Гайдук.

У крісло глави Міністерства вугільної промисловості сяде член Української народної партії, екс-заступник глави губернатора Донецької області з питань вугільної промисловості Олександр Клименко. Саме УНП дала два вирішальні голоси при створенні коаліції.

Влаштовуючи на посаду глави Мінвуглепрому О.Клименка, більшість прагне підстрахуватися. До коаліції увійдуть ще декілька членів УНП, які раніше в ній не були.

Главу Міністерства юстиції Миколу Оніщука уряд планує замінити на Віктора Шемчука - його колегу по «НУ — НС».

Але власне ця кандидатура викликала найбільше дебатів. Річ в тім, що відправляючи в Кабмін діючого «помаранчевого» депутата В.Шемчука, й без того хитка коаліція може недорахуватися голосів. Якщо це станеться, то на звільнене місце за списком «НУ — НС» в парламент повинен буде прийти член «Єдиного Центру», губернатор Рівненської області Віктор Матчук, якого складно назвати лояльним до діючого уряду.

Ллідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко заявляє, що коаліція поки що не ухвалила остаточного рішення щодо кадрових змін в уряді.

«По жодному прізвищу, по жодній кандидатурі на посаду того чи іншого міністра рішення не прийнято... На наступному пленарному тижні питання буде вирішено… Але поки діє рішення фракції, що депутати від «НУ-НС» в уряд не підуть», - сказав М.Мартиненко.

Коаліціянти домовилися продовжити обговорення кандидатів на решту міністерських посад вже в понеділок. Не виключено, що вже на наступному пленарному тижні депутатам запропонують проголосувати за кадрові ротації.


Інші новини розділу

 • Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777

  Нові знахідки в розслідуванні катастрофи Boeing-777 · Марина Левицкая · 16.06.2016 17:21

  Світові ЗМІ продовжують писати про хід розслідування катастрофи літака Boeing-777, який був збитий ще два роки тому в липні. Нові знахідки, виявлені на місці трагедії, дозволяють експертам по-новому поглянути на причини цієї масштабної авіакатастрофи.


 • Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера

  Жителі гватемальського міста побили і спалили свого мера · lesya · 13.10.2015 23:42

  У цивілізованих країнах світу недобросовісних політиків кидають до в’язниці або ж просто звільняють з посади, чим частенько вони користають. Інша річ Гватемала – в цій країні навряд чи є багато охочих здобути владу. Цими днями моторошна історія сталася у місті Консепсьон, що знаходиться на заході країни. Місцеві мешканці запідозрили мера населеного пункту у злочині, і вирішили влаштувати самосуд. В результаті побитий і обпалений Базиліо Хуракана помер.


 • Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію

  Завдяки "тихій дипломатії" королева Єлизавета самотужки врятувала монархію · lesya · 21.09.2015 22:30

  Королева Єлизавета ІІ вже давно викликає повагу і захват у британців. А тепер, коли настала ювілейна дата з початку її правління, і королеву визнали персоною, яка найдовше протрималася на троні, про Єлизавету ІІ заговорили з новою силою. Саме вона, вважають історики, без сторонньої допомоги змогла врятувати у Британії монархію.


 • Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями

  Політик порівняв норвезьких курців з гонимими євреями · lesya · 07.09.2015 17:40

  Про ті поневіряння, які довелося пережити єврейському народу в роки Другої світової війни, відомо багато, але не все. Їх переслідували, масово розстрілювали, вбивали в газових камерах, мучили в концентраційних таборах. Та виявляється, є люди, яких ще й зараз точнісінько так само переслідують. І не у віддалених країнах Африки чи в мусульманському світі, закони якого нам незрозумілі, а тут, у нас, у розвиненій і вільній Європі, а точніше, у Норвегії. Недавно один норвезький політик заявив, що є категорія населення, яку переслідують так, як свого часу переслідували євреїв.


 • В Барака Обами розгледіли риси психопатії

  В Барака Обами розгледіли риси психопатії · lesya · 06.08.2015 16:00

  Недавно один американський журналіст вирішив порозмислити над тим, чи нема, бува, в американського президента якихось психічних відхилень. Проаналізувавши кілька публічних виступів Барака, а також деякі його звички, колумніст видання The American Thinker дійшов висновку, що в американського лідера присутні ознаки всіх трьох психологічних відхилень, що належать до так званої Темної тріади. У Барака Обами, на думку автора статті, є і нарцисизм, і макіавеллізм і психопатія.