Шкіра теж може "чути" Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.11.2009 09:10 · Розділ: Наука

Дослідники Університету Британської Колумбії довели, що наш мозок сприймає звуки не тільки вухами, а ще й шкірою.

Потік повітря, що виникає під час розмови, допомагає нам зрозуміти почуте. Фото взято з сайту scienceblog.ru
Потік повітря, що виникає під час розмови, допомагає нам зрозуміти почуте. Фото взято з сайту scienceblog.ru

Канадські вчені Брайан Гік та Дональд Деррік порівняли сприйняття людиною пар складів «па» і «та», «ба» і «так» у залежності від наявності потоку повітря при їх вимові. З'ясувалося, що відчуття дотику повітря до обличчя і тіла слухача відіграють особливу роль у розшифровці мозком отриманих за допомогою вух сигналів. Чуючи вимову дзвінких «ба» і «так» і відчуваючи при цьому коливання повітря, характерне для іншої пари складів, добровольці сприймали почуте саме як «па» і «та».

Такі експерименти підтверджують той факт, що тіло не має органів чуття, призначених для сприйняття тільки одного виду інформації. Людське тіло є складним органом, який відчуває зовнішні подразники комплексно. Ще одним доказом цього є здатність деяких людей розпізнавати мову по рухах губ.

Джерело scienceblog.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.