Відеооператори зафіксували в Антарктиді рідкісну трапезу глибоководних мешканців Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.11.2009 15:25 · Розділ: Природа

Знімальна група телерадіомовної корпорації Бі-бі-сі (Великобританія) зняла на відео рідкісних морських зірок і триметрових червів, які мешкають під антарктичним льодом.

У затоці Макмердо-Саунд в морі Роса через просвердлену в льоді дірку оператори опустили на океанське дно апарат для кінозйомки і змогли поспостерігати за тим, що відбувається в морських глибинах. Їм вдалося відзняти величезну «зграю» різноманітних глибоководних створінь - сотні величезних черв'яків, морських зірок, змієхвосток і морських їжаків, - яка з шаленою швидкістю обгризала тушу тюленя, що лежала на дні. Настільки багатий бенкет трапляється у мешканців холодних антарктичних вод дуже рідко, раз на десять років.

Морські зірки і їжаки обгризають тушу тюленя. Фото взято з сайту a42.ru
Морські зірки і їжаки обгризають тушу тюленя. Фото взято з сайту a42.ru

Особливу увагу вчених привернули немертини (Nemertea) - черв'яки, що виділяють велику кількість слизу та практично позбавлені помітних зовнішніх органів. Від переднього кінця тіла в цих істот углиб тіла йде довгий хобот, здатний вивертатися і служити для захоплення здобичі. Деякі види цих черв'яків - трупоїди і травоїдні, але більшість є ненажерливими хижаками. В Антарктиці вони часто харчуються молюсками і ракоподібними.

Немертини проробляють хоботом в шкірі тюленя отвори, крізь які проникають всередину туші, а за ними можуть послідувати й інші організми, наприклад, мокриці. Морські зірки їдять повільніше: вони вивертають назовні шлунок, обволікають ним жертву і переварюють її, не захоплюючи.

Джерело a42.ru


Інші новини розділу