Вчені отримали ключ до розгадки таємниці антиречовини Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.11.2009 14:54 · Розділ: Наука

Новим ключем до розгадки таємниці природи про те, чому речовина у Всесвіті переважає над антиречовиною, стало відкриття, в якому важливу роль зіграли російські вчені. Отриманий науковий результат буде відігравати значну роль у розвитку нових технологій.

У ході проведеного експерименту Т2К були виявлені перші мюоні нейтрино з нового нейтринного пучка, що був створений на потужному прискорювачі протонів в Японії.

Складний комплекс великогабаритних детекторів зареєстрував перших три нейтринних події. Про те, що це означає, розповів директор Інституту ядерних досліджень (ІЯД) РАН, академік-секретар Відділення фізичних наук РАН, Віктор Матвєєв: "Як показали недавні дослідження, нейтрино володіють дивними властивостями, що називаються нейтринними осциляціями. Вони полягають в тому, що три види цих частинок - електронні, мюонні і тау-нейтрино - переходять один в одного в процесі розповсюдження в просторі. А це суперечить стандартній моделі елементарних частинок і не вкладається в рамки сучасної теорії. Адже таке явище можливо тільки в тому випадку, якщо нейтрино мають масу, що заперечує сучасна теорія. Іншими словами, виявлено прояви двох нових фізичних явищ".

Головним завданням експерименту є вивчення взаємоперетворень нейтрино. У разі позитивного результату, вчені отримають можливість приступити до дослідження властивостей антинейтрино і вивчення фізики речовини і антиречовини.

Цей далекий від повсякденного життя науковий результат насправді буде відігравати значну роль у розвитку нових технологій, відзначає директор ІЯД РАН. "У першу чергу, це виробництво і перше застосування у великій кількості лавинних мікропіксельних фотодіодів, пріоритет у розробці яких належить російським вченим, а також розробка та виготовлення детекторів іонізуючого випромінювання нового типу", - говорить Віктор Матвєєв.

У міжнародне співробітництво Т2К входять близько 500 вчених з 12 країн. Росія представлена групою фізиків з Інституту ядерних досліджень РАН, яка розробила і створила детектор мюонів високих енергій - складову частину ближнього нейтринного детектора.

У січні 2010 року планується почати дослідження і збір статистичних даних з інтенсивним пучком мюонних нейтрино.

Джерело vesti.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.