Японці розробили костюм для перенесення вантажів Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.11.2009 16:21 · Розділ: Нові технології

Студенти Токійського наукового університету розробили нову версію роботизированного костюма, призначеного для переміщення вантажів.

Більш ранні версії могли забезпечувати допомогу м'язам рук і спини, тоді як нинішня модифікація бере на себе навантаження тільки спинних м'язів. Це означає, що модель стала легшою і компактною, хоча і втратила переваги в роботі з важкими вантажами.

«Вантажник» з екзоскелетом легко впорався з пятьма мішками. Фото взято з сайту pcworld.com
«Вантажник» з екзоскелетом легко впорався з пятьма мішками. Фото взято з сайту pcworld.com

В ході демонстрації новинки на Міжнародній виставці роботів (International Robot Exhibition, IREX), яка проходить у Токіо (Японія) з 25 по 28 листопада, розробник нахилився і без проблем підняв 15-кілограмовий вантаж. Перенесення трьох 10-кілограмових мішків рису без допомоги костюма - дуже важка робота. Вона істотно полегшується при використанні роботизованої спецівки. Більш того, «вантажник» з екзоскелетом впорався і з п'ятьма мішками.

Стверджується, що подібні розробки орієнтовані на робітників, чия праця безпосередньо пов'язана з переміщенням важких предметів. Крім того, костюм цілком може знайти застосування і серед людей похилого віку. У серійне виробництво винахід надійде в 2010 році.

Джерело pcworld.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.