Знання мов врятує від старості Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.11.2009 12:03 · Розділ: Цікаві факти

Дослідження, проведене вченими різних країн, показує, що якщо людина говорить на декількох мовах, то у неї посилюється здатність опановувати процеси складних роздумів. Результати, що базуються на макроаналізі широкого спектру досліджень, показують, що мультилінгвізм міг би навіть сповільнити вікові зміни в організмі.

Окрім можливості уповільнити розвиток процесів розумових розладів, дослідники виявили інші області, на які мультилінгвізм робить позитивний вплив, а саме: здатність до навчання, позитивні реакції, творчі здібності, міжособистісні відносини, жвавість розуму і легкість у спілкуванні.

Володіння багатьма мовами здатне сповільнити вікові зміни в організмі. Фото взяте з сайту robmillard.com
Володіння багатьма мовами здатне сповільнити вікові зміни в організмі. Фото взяте з сайту robmillard.com

Інші наукові факти підтверджують, що дії, пов'язані із запам'ятовуванням, сприяють також закріпленню знань та використанню додаткових мов. «Сьогодні очевидно, що тренування пам'яті безпосередньо впливає на пізнавальну функцію», - говорить Девід Марш, координатор проекту з університету в Ювяскюлі (Фінляндія). Саме цим він пояснює факт, що люди, які володіють кількома мовами, здатні швидше вирішувати складні нагальні проблеми в порівнянні з тими, хто говорить однією мовою.

Спочатку вважалося, що ця гіпотеза вірна тільки для людей які знають дві або три іноземні мови. Однак дослідження останнього часу показали, що процеси, що лежать в основі змін мозку, виникають одночасно з початком освоєння нової мови. «Це відкриття - додатковий стимул для тих, хто має можливість вивчати ще одну мову або активніше використовувати другу мову в звичайному житті», - додає Марш.

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу