До завершення реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання залишилося 12 днів Автор: Lussilda · Опубліковано: 19.02.2009 17:36 · Розділ: Суспільство

За даними Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти (далі - Центр), в Україні на цей момент вже зареєструвалося близько чверті мільйона майбутніх абітурієнтів. Кожен шостий з них – випускник минулих років. З цього приводу Центр дає певні роз’яснення щодо проведення ЗНО та державної підсумкової атестаціїУ 2009 р. бажаючі вступити до Вишів обов’язково повинні будуть пройти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) у формі тестування. Відповідне оцінювання буде поводитися у травні-червні цього року з таких предметів: українська мова та література (один тест), математика, фізика, зно химия, історія України, географія, біологія та одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька, іспанська).
Кожному учаснику ЗНО, який пройшов реєстрацію, буде запропоновано скласти не більше п’яти тестів із вказаних вище предметів. Тест із української мови та літератури є обов’язковим. Вибір решти предметів із запропонованого переліку кожен учасник тестування здійснює самостійно.
Згідно роз’яснень, які надає Центр, цьогорічні тестування будуть трохи відрізнятися від минулорічних.
Нагадуємо, що разом із зовнішнім незалежним оцінюванням (тестуванням) у всіх загальноосвітніх навчальних закладах проходитиме й державна підсумкова атестація.
В жовтні 2008 р. Міносвіти та науки підписало наказ «Про внесення змін до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти».Згідно з цим документом випускники старших класів повинні пройти державну атестацію з таких предметів: українська мова та література (обов’язково), математика або історія України (обов’язково) та трьох предметів з навчального плану за вибором учнів. Це так звані випускні іспити.Атестацію з математики проходять випускники, які навчалися в класах універсального (безпрофільного), природничо-математичного, технологічного напрямів.Атестацію з історії України проходять випускники, які навчалися в класах філологічного, суспільно-гуманітарного, художньо-естетичного та спортивного напрямів.
Звертаємо увагу на те, що у цьому наказі окремо зазначено, що атестація з української мови та літератури обов’язково проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
А ось іспити з математики, історії України та предметів за вибором проводиться або у формі зовнішнього незалежного оцінювання, або за завданнями МОН.
Таким чином, випускники 11-х (12-х) класів загальноосвітніх навчальних закладів можуть або взяти участь в тестуванні, або скласти іспити в традиційній формі. Ця норма не поширюється лише на українську мову та літературу.
Отже, якщо у школі математика чи історія України віднесені до обов’язкових предметів, із яких потрібно проходити державну підсумкову атестацію, то це не означає, що випускники мають складати її лише шляхом тестування. Центр наголошує - форма складання атестації визначається кожним випускник індивідуально.
Нагадуємо, що реєстрація учасників ЗНО триває до 3 березня, після чого до 15 березня УЦОЯО має сформувати мережу пунктів тестування, де в період з 6 травня по 5 червня абітурієнти 2009 року оцінять свої знання з 8 предметів. Кожний зареєстрований учасник може обрати не більше 5 предметів та мову, якою отримає тестові завдання (окрім тесту з української мови та літератури).

За даними ЛРЦОЯО


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.