Названий кращий артхаус десятиліття Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.11.2009 13:02 · Розділ: Культура

Більше 60 кураторів та істориків кіно, а також організатори кінофестивалю в Торонто склали список найкращих фільмів минулого десятиліття.

Найкраще кіно, за версією експертів, у 2000-ті робили в Азії. Перше місце в списку зайняв фільм тайського режисера Апічатпонга Вірасетакула (Apichatpong Weerasethakul) «Синдроми і століття», а друге і третє дісталося двом картинам китайця Цзя Чжанке (Jia Zhang-ke), «Платформа» та «Натюрморт».

Кадр з фільмуСиндроми
Кадр з фільмуСиндроми

У десятку кращих потрапили також стрічки Вонг Кар Вая і Крістіана Мунджу. Російських стрічок у топ-10 не виявилося, але на 11-му місці йде «Російський ковчег» Олександра Сокурова, який нещодавно ввійшов і в список фільмів десятиліття за версією The Telegraph.

Кадр з фільмуНатюрморт. Фото взято з сайту kinote.info
Кадр з фільмуНатюрморт. Фото взято з сайту kinote.info

Всього Росію в переліку представляють два фільми - крім «Російського ковчега», увійшла до рейтингу «Олександра», також знята Сокуровим і розділила 28-е місце з «демоном-коханцем» (Demonlover) француза Олів'є Ассаяса (Olivier Assayas).

Також у переліку виявилися «Пісні з другого поверху» Роя Андерссона, "Приховане" Міхаеля Ханеке, «Історія насильства» Девіда Кроненберга, «Малхолланд-Драйв» Девіда Лінча, «Слон» Гаса Ван Сента, «Поговори з нею» Педро Альмодовара, « Лабіринт Фавна "Гільєрмо дель Торо,« Нас віднесе вітер »Аббаса Кіаростамі,« Чужорідний »Клер Дені,« Сарабанда »Інгмара Бергмана,« Віднесені примарами »Хаяо Міядзакі,« Догвіль »Ларса фон Трієра.

Топ-10 найкращих фільмів 2000-х (опитування експертів на фестивалі в Торонто):

* «Синдроми і століття» (Syndromes and a Century) - Апічатпонг Вірасетакул, Таїланд;

* «Платформа» (Platform) - Цзя Чжанке, Китай;

* «Натюрморт» (Still Life) - Цзя Чжанке, Китай;

* «Гарна робота» (Beau travail) - Клер Дені, Франція;

* «Любовний настрій» (In the Mood for Love) - Вонг Кар Вай, Гонконг;

* «Тропічна хвороба» (Tropical Malady) - Апічатпонг Вірасетакул;

* «Смерть пана Лазареску» (Moartea domnului Lăzărescu) - Крісті Пуі, Румунія, і «Гармонії Веркмейстера» (Werckmeister harmoniak) - Бела Тарр, Угорщина;

* «Хвала любові" (Éloge de l'amour) - Жан-Люк Годар, Франція;

* «4 місяці, 3 тижні, 2 дні» (4 Months, 3 Weeks, 2 Days) - Кріст'ян Мунджу, Румунія;

* «Безмовне світло" (Silent Light) - Карлоса Рейгадаса, Мексика.

Джерело openspace.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?