Якщо багато думати, можна схуднути Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.11.2009 20:41 · Розділ: Краса і здоров'я

Дослідник Тім Форестер (Tim Forrester) провів дослідження, в результаті чого з'ясував, що посилена робота мозку, наприклад, при вирішенні кросвордів, складанні пазлів або участі у вікторинах також допомагає спалювати калорії.

Виявилося, що такі та інші подібні розумові вправи спалюють 90 калорій на годину. При цьому шоколадне печиво містить в середньому 56 калорій, заварний крем 57 калорій, а бутерброд з варенням 85 калорій. Як пояснив Форестер, «наш мозок потребує 0,1 калорії щохвилини просто для виживання. Коли ми робимо щось, що вимагає роботи мозку, ми можемо спалювати по 1,5 калорії кожну хвилину».

Мозок складається з мільйонів нервових клітин, званих нейронами, які передають інформацію тілу. Вони виробляють хімічні речовини - нейротрансмітери передачі сигналів. Для створення нейротрансмітерів нейрони використовують три чверті цукру з доступних калорій і п'яту частину кисню з крові.

Таким чином, коли людина, наприклад, вирішує складні кросворди, мозку потрібно більше поживних речовин. І пара годин розумової роботи практично компенсує пінту пива. Проте, хоча мозок і використовує багато енергії, жирові відкладення він не спалює. Тому, сподіватися на те, що розумова робота замінить фізичні вправи, не варто. Так що від гімнастики і здорового харчування не втекти ніяк.

До речі, якщо людина хоче схуднути, їй ні в якому разі не можна тренуватися до знемоги, а краще, навпаки, робити перерви в заняттях: саме такий відпочинок призводять до того, що організм швидше спалює жир.

А розумові заняття рекомендуються запивати зеленим чаєм сорту улун (oolong), оскільки в ньому і в деяких інших сортах містяться поліфеноли, що сприяють прискоренню обміну речовин і розщепленню жирових тканин.

Таким чином, випиваючи в день по кілька чашок чаю, людина може без особливих зусиль скинути кілька кілограмів за місяць, якщо, звичайно, при цьому дотримується помірності в їжі.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.