Знайдено ген, що захищає від раку кишечника Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.11.2009 14:38 · Розділ: Медицина

Виявлено ген, який може захищати від розвитку раку кишечника. Результати попередніх досліджень показували, що ген під назвою GSTP перешкоджає росту злоякісних пухлин в легенях і на шкірі. Тепер же співробітники Університету Данді (Шотландія) з'ясували, що видалення цього гена у мишей, схильних до раку тонкої кишки, призводить до 50-кратного збільшення злоякісного новоутворення.

Крім того, у гризунів з відсутнім геном в тонкому кишечнику проходять серйозні запальні процеси, які, як вже встановлено, підвищують ризик розвитку поліпів. Деякі види поліпів можуть ставати злоякісними. Таким чином, можна зробити висновок, що ген GSTP грає в цьому випадку захисну роль, перешкоджаючи запаленням і росту ракових пухлин.

Ракова клітина. Фото взято з сайту cio-world.ru
Ракова клітина. Фото взято з сайту cio-world.ru

Дослідники також відзначають, що певні види продуктів харчування, наприклад, броколі, можуть збільшувати експресію гена GSTP. Якщо це буде підтверджено експериментами на людині, медики зможуть розробити новий спосіб захисту від раку кишечника.

Ризик розвитку раку підвищують препарати, що застосовуються в лікуванні запалення кишечника. Мова йде про ліки на основі імуносупресорної речовини - тіопурину. Статистичний аналіз показав, що пацієнти, які приймають тіопурин у вигляді азатіоприну або імурану, у п'ять разів частіше хворіють лімфомою в порівнянні з тими, хто ніколи не вдавався до лікування цими препаратами.

Джерело cio-world.ru


Інші новини розділу