Злочинців виявлятимуть ... миші Автор: Вікторія · Опубліковано: 27.11.2009 14:35 · Розділ: Цікаві факти

Однією з головних проблем європейської валюти, на думку експертів, є той факт, що, окрім підроблених банкнот, в оборот надходить величезна кількість фальшивих монет. Способи їх розпізнавання ще не настільки досконалі і поширені, як, наприклад, ідентифікація "липових" банкнот. Іспанські інженери знайшли нетривіальне вирішення цієї проблеми - вони пристосували для пошуку фальшивок звичайну оптичну мишку.

Для нового детектора конструктори з Університету Леріда використовували деталі від недорогого маніпулятора з оптичним зчитувачем руху миші. У створеній іспанцями моделі, світловий промінь, що випускається датчиком мишки, відбивається від досліджуваної поверхні та аналізується.

Пристрій для визначення фальшивих монет. Фото взято з сайту pravda.ru
Пристрій для визначення фальшивих монет. Фото взято з сайту pravda.ru

Монета, справжність якої необхідно перевірити, опускається в спеціальний приймач, де вона повільно обертається по колу, а всі нюанси її поверхні зчитуються групою оптичних датчиків. Отриманий результат порівнюється за допомогою комп'ютерного алгоритму з еталоном, після чого система може винести рішення.

"Вони дуже дешеві, компактні і випускають промінь світла під виключно вузьким кутом, що зменшує шанс похибок від випадкового розсіювання", - розповідає про винахід один з його авторів, Марсель Тресанчес. Слід зауважити, що на роль борця з фальшивомонетниками підійде не будь-яка миша.

Інженери з Університету Леріда рекомендують використовувати тільки такі датчики, які мають роздільну здатність не менше 15х15 пікселів і здатні обробляти сигнал у режимі реального часу. Крім того, потрібно використовувати світлодіодні або інфрачервоні датчики, оскільки виробам на основі лазерної технології властиве значне розсіювання.

Випробування новинки показали, що детектор може розпізнавати фальшиві монети набагато краще звичайної людини і приблизно на тому ж рівні, як це робить експерт з підробок. Тепер іспанці готують до дослідів робочий прототип виробу, здатний виявляти фальшивку на відстані.

Монетарний оборот в Євросоюзі відіграє дуже велике значення. У гаманці будь-якого європейця завжди присутня велика кількість грошових знаків у металі. І саме ці видаткові кошти привернули увагу фальшивомонетників.

Розробка іспанських інженерів настільки проста, що напевно буде випускатися у великих кількостях і стане доступна будь-якій людині. Самі творці "детектора" впевнені, що якщо подібними пристроями забезпечити кожного, то можна буде виявити практично всі фальшивки на території ЄС.

Джерело pravda.ru


Інші новини розділу