Мікрочіп позбавить людство від хвороб Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.11.2009 09:03 · Розділ: Медицина

Швейцарські вчені продемонстрували широкій громадськості новий силіконовий мікрочіп, який, на їхню думку, врятує людство від десятків найнебезпечніших хвороб. Фахівці продемонстрували можливості свого дослідного зразка, капнувши на нього маленьку крапельку крові. При проходженні через мікрочіп кров повністю очистилася, а присутні в ній віруси залишилися на мембрані пристрою.

Як розповіли розробники мікрочіпа, потрапляючи в кров, він зможе самостійно "подорожувати" та проникати навіть в невеликі судини. Цей варіант став набагато зручніший і досконаліший за всі попередні розробки.

Зазвичай лікарям потрібно взяти у пацієнта кілька мілілітрів крові, відправити їх у лабораторію і чекати на результати аналізу, який займе не менше години. Тепер медик зможе зробити аналіз самостійно, не відходячи від ліжка хворого. Фото взято з сайту dni.ru
Зазвичай лікарям потрібно взяти у пацієнта кілька мілілітрів крові, відправити їх у лабораторію і чекати на результати аналізу, який займе не менше години. Тепер медик зможе зробити аналіз самостійно, не відходячи від ліжка хворого. Фото взято з сайту dni.ru

Крім того, дослідники підкреслили, що розробка може використовуватися для декількох видів діагностики, тоді як раніше подібні пристрої могли застосовуватися тільки в одній області медицини чи хімії.

Попередні моделі мікрочіпів працювали за такою схемою: у них було безліч мікроканалів, через які проходила рідина, залишаючи на мембрані всі зайві елементи. А новий пристрій здатен відрізняти антитіла організму від вірусів, присутніх у крові хворого.

"Більшість колишніх мікрочіпів аналізували хвороботворні білки, при цьому переміщаючись за принципом помпи або використовуючи електрику. Вони були дуже складними системами, тому їх використання було складним без спеціальної підготовки. До того ж вони були дуже дорогими у виробництві", - розповів один з розробників нового мікрочіпа, доктор Гервіс.

А новий пристрій, за його словами, для переміщення використовує роботу капілярів, що відбувається по тому ж принципу, що і всмоктування води губкою. При цьому швидкість пересування чіпа можна регулювати за допомогою структури його каналів, які можуть вловлювати різні антитіла, дозволяючи проводити комплексну діагностику.

"Зазвичай лікарям потрібно взяти у пацієнта кілька мілілітрів крові, відправити їх у лабораторію і чекати на результати аналізу, який займе не менше години. У нашому ж випадку медик зможе зробити аналіз самостійно, не відходячи від ліжка хворого. Крім того, що діагностика стане значно дешевшою, ми зможемо зекономити безцінні хвилини, здатні зберегти життя хворого", - підкреслив доктор Гервіс.

Джерело dni.ru


Інші новини розділу