Покращити пам'ять можливо! Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.11.2009 16:30 · Розділ: Наука

Днями проводився конкурс на найкращу в світі пам'ять, і мабуть до цієї події приурочено результати дослідження вчених-нейрофізіологів університету Гарварда. Фахівці та вчені, в результаті тривалої роботи, прийшли до основних чотирьох висновків. А точніше порад. Вони вважають, якщо дотримуватися цих порад можна не лише зберегти ясний розум, але й поліпшити пам'ять.

Перший чинник - це правильне харчування, яке надзвичайно впливає на пам'ять. Цей чинник не є для вчених новим. Основним джерелом енергії для роботи клітин головного мозку, які, в тому числі, відповідають і за пам'ять, є вуглеводи, а також ненасичені жирні кислоти. Відразу можна зробити висновок про те, що люди, які сидять на білкових дієтах можуть легко втратити позиції у вмінні запам'ятовувати й згадувати.

Другий фактор для поліпшення пам'яті – покращення мозкового кровообігу. Тут може допомогти регулярний прийом вітамінів групи В, і систематичне проходження курсів лікування та профілактики ноотропними препаратами (наприклад, Гінкго білоба, Танакан та ін.) У разі профілактики та лікування, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Чотири чинники розвитку памяті. Фото взято з сайту sciencemagic.ru
Чотири чинники розвитку памяті. Фото взято з сайту sciencemagic.ru

Третій фактор - це необхідність постійного тренування пам'яті та навичок запам'ятовування інформації. Тут вчені дають цікаві поради, які були відомі ще 100 років тому, проте Гарвард публікує їх у новому світлі. Справа в тому, що вчені рекомендують людям частіше тренуватися в запам'ятовуванні і стверджують, що це поліпшить їх пам'ять. Наприклад, якщо вчити вірші, а також запам'ятовувати нові телефони, імена людей, події, що відбулися за день, пам'ять також буде розвиватися. Варто додати сюди і гру в шахи. Вчені про це не згадують конкретно, однак відзначають, що занять для тренування пам'яті безліч.

Четвертий чинник - це міцний здоровий сон, який можливий тільки за умови здорового способу життя або хоча б у тихому приміщенні і нормальному ритмі життя. При запам'ятовуванні нової інформації, особливо якщо її обсяг досить великий, організм потребує періодичних перерв на сон. Це пов'язано з тим, що саме під час сну відбувається відновлення зв'язку між нейронами мозку.

Ці поради не можна назвати новими, проте вони заслуговують на увагу, як щось, що могло бути забуте і вимагає оновлення.

Джерело sciencemagic.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.