Мирослав Сеник відзвітував за «Ради Львівщини» Автор: Lussilda · Опубліковано: 19.02.2009 01:34 · Розділ: Суспільство

В середу, 18 лютого, у Львові відбулося засідання Обласної асоціації місцевих рад (ОАМР) «Ради Львівщини». Голова асоціації - він же Голова Львівської обласної ради - Мирослав Сеник, звітував про проведену роботу за минулий рік та розповів про плани на майбутнє. На зібранні були присутні голови усіх міських та районних рад Львівської області.

З доповіді керівника Асоціації зрозуміло, що Ради Львівщини успішно завершили 2008 рік: і на Львівщині збирали місцеві ради з актуальних питань сьогодення, і на виїзні засідання потрапили. І звернення від громадян приймали, й урочисту Академію з нагоди дня місцевого самоврядування провели.

Міжобласні громадські слухання на тему «Стан та перспективи розвитку місцевого самоврядування», наприклад, мали за мету розвиток народовладдя в Україні, вдосконалення організації місцевого самоврядування, що мало б забезпечити розвиток територій, а також позбавити їх депресивності та дотаційності.

ОАМР ще у 2008 році зверталася до Верховної Ради України щодо покращення трансферної політики, надання державою можливості місцевій владі забезпечити соціальні послуги. Просили й про підтримку розвитку місцевого самоврядування методом прийняття нових та удосконалення попередніх законів України.

Все це було б можливо «шляхом здійснення конституційних змін щодо співвідношення повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на всіх рівнях», – йдеться в доповіді Мирослава Сеника. Якби ці питання були вирішені в той час, можливо, не було таких результатів сьогодні.

Щодо найближчих планів, то виконавчий директор ОАМР «Ради Львівщини» Сергій Купчак вважає, що необхідно створити на рівні районних рад інтренет-портал на кшталт сайту ЛОДА. Це дасть можливість пересічним громадянам звідусіль довідуватися про регіон, про його інвестиційну чи туристичну привабливість.

Та всесвітня економічна і українська політична кризи внесли свої корективи. Парламент не працює, Кабінет Міністрів вирішує (?) нагальні економічні питання. Закон про місцеве самоврядування і надалі залишається поза увагою Верховної ради. Відтак, надія місцевих органів влади – лише на самих себе. Або, хіба що,- на народних обранців від Львівщини.

На середу була запланована зустріч в Києві голови ЛОДА і його профільних заступників з народними депутатами від Львівщини з метою обговорення найважливіших стратегічних проблем Львівської області та напрацювання шляхів їх вирішення. Це – по великому рахунку - лобіювання у Верховній Раді інтересів Львівщини (що давно треба було зробити – примітка автора).

Але, на жаль, голова обласної ради Мирослав Сеник не мав змоги поїхати разом із губернатором Львівщини Миколою Кмітьом в Київ, так як його запізно проінформували.

«Сьогодні у Києві зустріч з народними депутатами від Львівщини. Мене запросили лише вчора у телефонному режимі. Але оскільки у нас вже були заплановані збори Обласної асоціації місцевих рад, то я не зміг поїхати», – розповів М.Сеник.


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.