Фізкультура зберігає серце молодим до самої старості Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.11.2009 15:02 · Розділ: Краса і здоров'я

Фізичні вправи, що виконуються протягом всього життя, допомагають зберегти серце здоровим в старості, вважають вчені. У дослідженні брали участь люди старші 65 років, які не мали хронічних захворювань. В результаті, було встановлено, що чим більше добровольці тренувалися протягом життя, тим більш здоровими залишалися їхні серця.

Всі учасники пройшли кардіопульмональні тести, ультразвукове обстеження серця і кровоносних судин, а також низку інших тестів, що дозволяють оцінити стан серця. Як з'ясувалося, у тих, хто вправлявся шість-сім разів на тиждень протягом 15-25 років, серця були такими ж молодими, як у тридцятилітніх. Ті, хто займався спортом чотири-п'ять разів на тиждень, зберігали 54% «молодих» характеристик серця, а у тих, хто виконував вправи два-три рази на тиждень, цей показник становив 42%.

Фізкультура допоможе зберегти серце молодим і здоровим. Фото взято з сайту compulenta.ru
Фізкультура допоможе зберегти серце молодим і здоровим. Фото взято з сайту compulenta.ru

Дослідники з Медичного центру при Університеті Любляни (Словенія) також встановили, що терапія стовбуровими клітинами покращує серцеві функції і здатність виконувати фізичні вправи у пацієнтів зі збільшеним розміром серця (викликаним дилатаційною кардіоміопатією) і нормальними коронарними артеріями.

Ін'єкції стовбурових клітин, отриманих з кісткового мозку, в пошкоджені області серцевого м'яза, нормалізували розміри серця і знизили кількість маркерів прогресії серцевої недостатності. Через рік після курсу терапії рівень виживання пацієнтів склав 93% у порівнянні з 70% у тих хворих, кому лікування стовбуровими клітинами не проводилося.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.