Європейський скат опинився на межі вимирання через помилку в класифікації Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.11.2009 14:00 · Розділ: Природа

Через помилку в класифікації, укладеної 83 роки тому, один з видів європейських скатів може стати першою морською твариною, яка зникне в результаті комерційної рибної ловлі.

У XIX столітті вчені ідентифікували два види колись широко розповсюдженого європейського ската: гладкий (Dipturus intermedia) та блакитний (Dipturus flossada). Однак в 1926 році фахівці вирішили, що насправді це один вид, і привласнили йому назву Dipturus batis. З того часу траловий лов значно скоротив популяцію всіх різновидів європейського ската, причому 60% вилову припадає на Францію.

Блакитний скат (Dipturus flossada). Фото взято з сайту kurskline.ru
Блакитний скат (Dipturus flossada). Фото взято з сайту kurskline.ru

Молекулярний аналіз ДНК, проведений співробітниками Музею природної історії Франції, показав, що спочатку класифікація була проведена вірно, тобто гладкий скат і блакитний скат - це окремі види. За словами вчених, гладкий скат може незабаром повністю зникнути внаслідок надмірного вилову, якщо не буде вжито термінових дієвих заходів. Популяція блакитного ската теж різко скорочується, але цей вид поки ще "життєздатний".

Гладкий скат (Dipturus intermedia). Фото взято з сайту kurskline.ru
Гладкий скат (Dipturus intermedia). Фото взято з сайту kurskline.ru

Скати - один з двох рядів пластиножаберних хрящових риб. Для них характерні «розплющене» тіло і великі грудні плавці, що зрослися з головою. Паща, ніздрі і п'ять пар зябер знаходяться на плоскій і зазвичай світлій нижній стороні. На верхній стороні розташовані очі і отвори, в які потрапляє вода для дихання. Хвостовий плавець у ската розвинений погано.

Більшість скатів живе в морській воді, однак є декілька прісноводних видів. Тварини ведуть переважно придонний спосіб життя і харчуються черепашками, раками і голкошкірими. Раціон пелагічних видів скатів (що проживають у товщі води) складається з планктону і дрібної риби.

Джерело kurskline.ru


Інші новини розділу