Розкрито деталі механізму відновлення послідовності ДНК Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.11.2009 16:03 · Розділ: Наука

Група дослідників із США, Мексики та України показала, що нерівномірна провідність молекули ДНК допомагає відновлюючим ферментам знаходити пошкоджені ділянки послідовності.

Як відомо, звичайний ген може містити від тисячі до мільйона пар основ, а «довжина» мутацій становить усього близько 10 пар. Імовірність того, що репаративний фермент випадково виявить таку мутацію, невелика, отже, ферменти повинні орієнтуватися по змінах будь-яких характеристик ДНК.

Механічні та термодинамічні властивості молекули практично не змінюються при незначних варіаціях послідовності ДНК, у той час як електричний опір помітно коливається навіть у разі виключення (заміни) одного нуклеотиду. Залишалося з'ясувати, як ферменти можуть використовувати ці коливання для локалізації мутацій.

Дослідники провели розрахунки електричної провідності (без додаткових емпіричних припущень) для людських генів BRCA, ADAM10, SNAP29 та SUHW1 і виявили, що різні області генів мають різні властивості. Екзони - сегменти, що несуть інформацію про первинну структуру білка, - відповідають провідникам, а некодовані ділянки (інтрони) являють собою фрагменти діелектрика.

Таким чином, послідовність ДНК розбивається на невеликі області, які легко виявити, що значно спрощує пошук мутації. Ця гіпотеза підтверджується даними експериментів, в яких вимірювався опір ДНК з мутаціями, що приводять до розвитку раку.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.