Жіноча непостійність закладена природою Автор: Lesly · Опубліковано: 25.11.2009 20:01 · Розділ: Наука

Безперечно, для чоловіків зі стажем подружнього життя не буде сюрпризом, почути, що жінки – непередбачувані істоти. А нещодавно дослідники змогли науково пояснити, чому чоловіки набагато більш послідовні в своїх діях за представниць слабкої половини. Крім того, як стверджують вчені, таке явище спостерігається не тільки серед людей. Представниці тваринного світу теж не відзначаються особливою послідовністю, говорять науковці, опираючись на результати 35-літнього дослідження.

Чоловіки набагато більш послідовні в своїх діях порівняно з представницями слабкої половини. Фото взяте з сайту dmonprunner.com
Чоловіки набагато більш послідовні в своїх діях порівняно з представницями слабкої половини. Фото взяте з сайту dmonprunner.com

Фахівці з Університету Ексетера (Девоншир, Англія) розповідають, що "якщо сьогодні чоловік відважний авантюрист, то таким він залишиться і завтра; натомість жінки більш схильні мінятися і це в них від природи. Вчені вважають, що постійність та послідовність у чоловіків розвинулася в процесі еволюції: саме ці якості, якими захоплюються жінки, допомагають представникам сильної половини людства знайти собі супутницю життя.

Крім того, жінка обирає послідовного партнера, оскільки це дає їй можливість передбачати його поведінку та реакцію в певних ситуаціях. А ще прекрасній половині подобається здатність чоловіків дотримуватися "наміченого курсу", або діяти за планом.

Один з дослідників, Саша Дол (Sasha Dall) як ілюстрацію навів результати вивчення зебрових амадин (Taeniopygia guttata) та їхнє бажання досліджувати нові території.

Зеброві амадини прославилися надзвичайною допитливістю. Фото взяте з сайту dkimages.com
Зеброві амадини прославилися надзвичайною допитливістю. Фото взяте з сайту dkimages.com

"Ми встановили, що як самці, так і самки амадин є надзвичайно допитливими. Однак, окремі самки в різний час проявляли різну ступінь зацікавленості незвіданими землями, тоді як у самців рівень допитливості залишався незмінним, – сказав він. – Хочу додати, що проявляти бажання досліджувати нові території, тоді коли довкола хижаки - досить складно, але самкам подобаються відважні "зірвиголови", яким вдається пройти через всі життєві труднощі та небезпеки і вижити".

Джерело: dailymail.co.uk


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.