Смажені овочі руйнують зубну емаль Автор: Вікторія · Опубліковано: 26.11.2009 10:02 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені з британського Університету Данді (Dundee University) порівняли кислотність варених, тушкованих і смажених овочів і з'ясували, що у смажених овочів показник pH становить у середньому 4,6, тоді як безпечною для зубів є їжа з рівнем pH від 5,5 і вище.

Продуктів з високою кислотністю досить багато: оцет, вино, цитрусові. У деяких інших безалкогольних напоях pH взагалі перебуває на рівні 2,9. Однак даний факт є загальновідомим, і про наслідки зловживання цими продуктами знають майже всі.

А ось підвищена кислотність смажених овочів виявилася повним сюрпризом. Адже показник pH, сирого баклажана становить від 5,5 до 6,5, і цей овоч є абсолютно безпечним для зубів, однак варто баклажан просмажити, і його pH впаде до 3,9. Те ж саме відбувається з кабачками, цибулею і перцем.

Баклажани вважаються вихідцями зі Східної Індії. Європейці познайомилися з цим овочем приблизно у восьмому сторіччі. Фото взяте з сайту geniuscook.com
Баклажани вважаються вихідцями зі Східної Індії. Європейці познайомилися з цим овочем приблизно у восьмому сторіччі. Фото взяте з сайту geniuscook.com

Рівень кислотності в овочах піднімається через хімічні реакції, що відбуваються під впливом високих температур, тому тушковані або варені овочі, процес приготування яких проходить при більш низьких температурах, набагато безпечніший. Руйнування емалі відбувається при її зіткненні з їжею з підвищеним рівнем кислотності, і в найбільш серйозних випадках емаль руйнується повністю, що призводить до багатократного підвищення чутливості зубів і до сильних болів.

Провідний співробітник британської Організації здоров’я ротової порожнини (Dental Health Foundation) доктор Найгел Картер вважає, що смажені овочі не в змозі завдати зубам серйозної шкоди. «Хоча деякі способи приготування овочів і приводять до різкого підвищення їх рівня кислотності, однак навряд чи це може стати причиною істотного ушкодження емалі. Адже людина вживає подібну їжу нечасто, від сили 2-3 рази на день, і кислотні атаки в цьому випадку досить нетривалі».

А от газована вода, підкреслює доктор Картер, куди небезпечніша: «Якщо ви надто часто вживаєте цукор або продукти з високим рівнем кислотності, ваші зуби піддаються постійній хімічній атаці. І розповсюдження солодких газованих напоїв призводить до збільшення ризику як руйнування емалі, так і карієсу».

Джерело rosbalt.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.