Каррі та нанотехнології Автор: Вікторія · Опубліковано: 25.11.2009 13:01 · Розділ: Наука

Каррі є однією з найцікавіших східних приправ. Крім яскравого кольору і аромату, ця суміш спецій має низку корисних властивостей, застосування яким знаходять навіть у методиках ультрасучасної медицини.

Ще в античному світі приправа каррі користувалася великою популярністю. Її використовували навіть частіше, ніж окремо взяті прянощі. Фото взято з сайту akmalko.ru.
Ще в античному світі приправа каррі користувалася великою популярністю. Її використовували навіть частіше, ніж окремо взяті прянощі. Фото взято з сайту akmalko.ru.

Головним інгредієнтом для каррі є куркумін, екстракт кореня куркуми, що потрапляє в організм людини в дуже невеликій кількості. Крім того, майже вся його концентрація дуже швидко знищується в кислотному середовищі шлунка. В одному з останніх досліджень фахівці-біохіміки з Японії запропонували прогресивну методику доставки корисної біодобавки з куркуміну до місця призначення, - в кров.

Метод нанокапсул, що містять активну речовину, вже багато років застосовується для транспорту інсуліну і низки інших ліків. Фахівці з Університету Кагошима (Kagoshima University) з'ясували, що біодоступність молекул куркуміну істотно підвищується при траснпортуванні в таких капсулах. Інкапсуляція більш ніж у чотири рази підвищує засвоєння молекул куркуміну, відповідно, збільшуючи концентрації антиоксидантів в крові.

Крім того, японські вчені стверджують, що саме накопичення цієї речовини в плазмі крові дає найбільш виражений терапевтичний ефект. На підставі цих даних група професора Кодзі Вада (Koji Wada) дає рекомендації щодо створення нової форми біологічно активної харчової добавки на основі куркуміну.

Куркумін може похвалитися багатьма цілющими властивостями, серед яких особливо виділяють протипухлинні і протизапальні. Відомо, що молекули цієї речовини здатні руйнувати мембрани ракових клітин. Так, у 2006 році були проведені клінічні дослідження, які показали лікувальний ефект куркуміну при раку товстого кишечника. Крім цього, речовина відома як одна з найбільш інтенсивних антиамілоїдів і антиоксидантів.

Народні індійські цілителі також використовують куркуму як основний компонент при приготування відвару від кашлю і болю в горлі. Доведено, що вона має вражаючі антисептичні властивості. Фото взято з сайту shkolazhizni.ru
Народні індійські цілителі також використовують куркуму як основний компонент при приготування відвару від кашлю і болю в горлі. Доведено, що вона має вражаючі антисептичні властивості. Фото взято з сайту shkolazhizni.ru

П'ять років тому канадські та американські фахівці проводили досліди з гризунами, в ході яких було доведено, що куркумін здатен знижувати обсяги нагромадження так званих бета-амілоїдних білків у головному мозку. Тобто перешкоджати розвитку хвороби Альцгеймера. Крім того, виявилося, що ця корисна речовина навіть у невеликих концентраціях діє як антитромботичний засіб.

Паралельні дослідження впливу жовтого поліфенолу на клітини серцевого м'яза продемонстрували ще один позитивний ефект. Було встановлено, що куркумін може перешкоджати розвитку патологічної гіпертрофії міокарда, а також, за рахунок антиоксидантної дії, сприяє якнайшвидшому відновленню клітин поперечно-смугастої мускулатури серця після гіпоксичних ушкоджень.

Таким чином, основний компонент каррі виявився непоганим профілактичним засобом таких патологій, як хвороба Альцгеймера, інсульт, ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда. А також каррі можна вживати як "спецію для схуднення".

Джерело infox.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.