Морські губки не гладшають завдяки "линянню" Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.11.2009 16:50 · Розділ: Природа

Вчені встановили, яким чином морські губки можуть поглинати велику кількість їжі, практично не змінюючи при цьому своїх розмірів.

Головним об'єктом дослідження виступала губка Halisarca caerulea. Біологам було відомо, що цей вид здатний поглинати до двох третин власної маси вуглецю щодня. При цьому розміри губки не змінюються, хоча за розрахунками виходить, що її маса повинна подвоюватися кожні три дні.

Щодня морська губка вбирає до 2/3 власної маси вуглецю. Фото взято з сайту nature.com
Щодня морська губка вбирає до 2/3 власної маси вуглецю. Фото взято з сайту nature.com

Використовуючи спеціальні маркери, вчені позначали клітини різних систем губки. У результаті, їм вдалося встановити, що у фільтруючій системі організму поділ клітин відбувається з досить високою швидкістю: приблизно через кожних п'ять годин. При цьому ознак відмирання помічено не було. Незабаром вчені з'ясували, що клітини всередині губки інтенсивно відшаровуються від стінок.

Вчені вважають, що даний механізм розвинувся у губок в результаті пристосування до навколишнього середовища. Справа в тому, що ці організми фільтрують колосальну кількість води, тому й схильні до дії вірусів і токсинів. Інтенсивне "линяння" дозволяє запобігти закріпленню інфекцій в тілі губки. Дослідники висловили припущення, що вивчення H. caerulea дозволить пролити світло на багато людських захворювань.

Джерело smi.ru


Інші новини розділу