У Мюнхені відкриють мобільний оперний театр Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.11.2009 15:38 · Розділ: Культура

"Переносну" будівлю оперного театру буде створено в Мюнхені на замовлення Баварської державної опери. Футуристична будівля Pavillion 21, основним матеріалом для якого став алюміній, являє собою збірно-розбірну конструкцію, що вміщає оперний зал на 300 сидячих місць. У розібраному вигляді вона поміщається в стандартний контейнер, що робить зручним її транспортування залізничним і морським транспортом.

Архітектор Вольф Прікс (Wolf Prix) пояснив, що дизайн будівлі був створений на основі комп'ютерної просторової моделі музичних тонів пізніх робіт Джиммі Хендрікса. За його словами, завданням архітектурного бюро стало поєднання форми і функціональності.

Компютерна модель нового оперного театру. Фото взято з сайту thelocal.de/society
Компютерна модель нового оперного театру. Фото взято з сайту thelocal.de/society

Незважаючи на те, що будівля багатьом здається спорудою з майбутнього, сам задум корінням сягає середньовіччя, коли по всій Німеччині з концертами подорожували трубадури, розповіла прес-секретар мюнхенської опери. "Театр їде до людей замість того, щоб люди приїжджали в театр - точно так само, як це було в ті далекі часи", - підкреслила вона.

Своїх перших глядачів переносний театр прийме в наступному році: його планується установити на Маршалплатц, - площі, що примикає до основної будівлі Баварської державної опери. Згодом будинок відправиться у постійний гастрольний тур по Німеччині, проте кожен рік на кілька днів буде повертатися на "батьківщину".

Планується, що мобільний оперний театр стане ареною для проведення різноманітних культурних експериментів. Інші оперні театри і колективи також отримають можливість орендувати мобільний майданчик для виступів.

Джерело shakhty.su


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?