Кетамін погіршує пам'ять Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.11.2009 14:42 · Розділ: Медицина

Частий прийом кетаміну може викликати проблеми з пам'яттю. Колектив вчених з Коледжу при Лондонському університеті (Великобританія) провів низку психологічних тестів і тестів на пам'ять серед 12 чоловіків. Учасники були поділені на п'ять груп: які приймали його щоденно, раз чи два на місяць, що приймали раніше, що вживали аналогічні препарати і ті, хто ніколи не приймав кетамін і подібні йому препарати.

Результати тестування показали, що люди, які проявляли особливу пристрасть до нього, насилу згадували імена, розмови і образи і допускали в два рази більше помилок, ніж інші учасники.

Кетамін при внутрішньовенному і внутрішньо-м'язовому введенні має загальний анестезуючий ефект. Не можна не згадати і про його наркотичну дію. Препарат також може діяти як ефективний антидепресант, хоча зважаючи на його галюциногенні властивості, навряд чи коли-небудь його можна буде застосовувати як ліки від стресів.

Так кетамін виглядає під мікроскопом. Фото взято з сайту micro.magnet.fsu.edu
Так кетамін виглядає під мікроскопом. Фото взято з сайту micro.magnet.fsu.edu

Сьогодні препарат часто стає замінником екстазі серед любителів клубних вечірок, оскільки за останні роки ціна на порошок значно впала. Так, грам цього порошку у Великобританії можна придбати за 20 фунтів стерлінгів, що наполовину дешевше аналогічної дози кокаїну.

Три роки тому кетамін був переведений британською владою в клас «С» наркотичних речовин і оголошений поза законом, хоча його до цього дня продовжують офіційно використовувати як анестетик і транквілізатор для коней.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу