Розроблено робота, що орієнтується в просторі з допомогою сенсорів Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.11.2009 13:32 · Розділ: Нові технології

Англійські вчені розробили робота-пацюка. Він як і гризуни, орієнтується в просторі завдяки вусам. Співробітники Брістольський лабораторії робототехніки та Університету Шеффілда назвали пристрій ScratchBot (Spatial Cognition and Representation through Active TouCh - "орієнтація в просторі за допомогою постійних дотиків").

Пристрій ScratchBot
Пристрій ScratchBot

Відомо, що тварини, які ведуть нічний спосіб життя, віддають перевагу дотику а не зору. Щури особливо добре досягли успіху у формуванні уявлення про навколишнє середовище завдяки дотиків вусів, з допомогою яких вони здатні визначити положення, форму і фактуру об'єктів. Один з авторів проекту, Тоні Пайп з Брістольської робототехнічної лабораторії, відзначає, що робототехніка в першу чергу взялася за моделюванням зору, тоді як сенсорні системи в певних обставин виявляються набагато ефективнішими.

18 пластикових вусів робота рухаються вперед і назад п'ять разів на секунду. Якщо вус згинається, торкнувшись чогось, датчик дає сигнал, і ScratchBot починає розворот у бік об'єкта. При цьому, вуса, що знаходяться ближче до нього, рухаються менше, а дальні вуса, навпаки, активізуються, щоб визначити габарити предмета.

Нова технологія може виявитися корисною де завгодно: під землею, при розборі завалів, пошуку людей в задимленій кімнаті і навіть в пилососі, що дасть йому можливість не натикався на ніжки дивана.

Джерело novoteka.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.