Парникові гази призводять до руйнування коралових рифів Автор: Lesly · Опубліковано: 17.11.2009 12:12 · Розділ: Екологія

Як повідомили провідні австралійські екологи, якщо до 2020 року викиди вуглекислого газу не зменшаться принаймні на 25 відсотків, Великий бар’єрний риф опиниться під загрозою руйнування. До 2050 року викиди парникових газів необхідно буде скоротити до 90%, в іншому випадку, коралам загрожуватиме знебарвлення та загибель внаслідок значного зростання температури океанічних вод.

"Докази цього ми бачили на власні очі. Кліматичні зміни вже позначилися на стані Великого Бар'єрного рифу," – повідомив Террі Хьюз, директор Центру передових знань Австралійської наукової ради з вивчення коралових рифів (ARC Center of Excellence for Coral Reef Studies) при Університеті Джеймса Кука.

Великий Бар’єрний риф простягається на більш ніж 345 тис. кв. км вздовж східного узбережжя Австралії. Фото взяте з сайту nationalgeographic.com
Великий Бар’єрний риф простягається на більш ніж 345 тис. кв. км вздовж східного узбережжя Австралії. Фото взяте з сайту nationalgeographic.com

На сьогоднішній день Австралія є одним з рекордсменів по викидах вуглекислого газу на душу населення; при цьому країна взяла на себе зобов’язання скоротити їх до 2020 року лише на п'ять відсотків від рівня 2000 року. Скорочення викидів СО2 планується довести і до 25%, якщо цього вимагатимуть міжнародні угоди.

"Великий Бар'єрний риф - наш і якщо Австралія не проявить ініціативу в збереженні рифів, то хто це зробить? – поставив риторичне запитання інший дослідник, Кен Болдуін, закликаючи уряд вжити негайних заходів для скорочення викидів в атмосферу. Однак останнє слово в цій складній ситуації залишається за Сенатом, рішення якого очікують наступного тижня.

Великий Бар’єрний риф є найбільшою на Землі конструкцією, яка складається з живих організмів і яку можна побачити з космосу. Вона простягається на більш ніж 345 тис. квадратних кілометрів вздовж східного узбережжя Австралії.

Великий Бар’єрний риф. Вигляд з космосу. Фото взяте з сайту solarviews.com
Великий Бар’єрний риф. Вигляд з космосу. Фото взяте з сайту solarviews.com

Екологи повідомили, що вже більше 100 країн поставили перед собою спільну мету не допустити середнього глобального потепління більш ніж на два градуси Цельсія вище доіндустріальних температур, однак, навіть таке незначне підвищення становитиме загрозу для коралових рифів.

Дослідники нагадали і про економічне значення Бар’єрного рифу, який щорічно приносить в державну казну 5,4 млрд. австралійських доларів від рибальства та туризму.

У свою чергу, міжурядова група експертів ООН зі зміни клімату прийшла до висновку, що смертоносне знебарвлення коралів Великого Бар'єрного рифу може мати місце вже протягом найближчих десятиліть. Знебарвлення поліпів відбувається, коли коралові організми вмирають, часто внаслідок високих температурах, і залишається тільки білий вапняковий каркас рифу.

Джерело: reuters.com


Інші новини розділу