Медитація діє ефективніше за ліки Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.11.2009 17:33 · Розділ: Краса і здоров'я

Заняття трансцендентальною медитацією, в ході якої людина фокусується на повторенні мантр, знижують ризик серцевого нападу і смертельних випадків внаслідок серцевих захворювань вдвічі, помітно перевершуючи за своєю ефективністю найсучасніші ліки.

Про це повідомляють автори багаторічного дослідження, представленого на щорічній конференції Американської асоціації кардіологів в Онтаріо, США. Трансцендентальна медитація є однією з найпопулярніших медитативних технік. Вона вимагає від людини фокусування на повторенні якого-небудь одного звуку або фрази зі священних книг індуїзму, званої мантрою.

Практика трансцендентальної медитації була розроблена індійським гуру Махаріші Махеш Йогі і отримала надзвичайно широке поширення на Заході в 1960-і роки, коли до числа її шанувальників прилучилися учасники ансамблю The Beatles. Фото взяте з сайту tm-guru.info
Практика трансцендентальної медитації була розроблена індійським гуру Махаріші Махеш Йогі і отримала надзвичайно широке поширення на Заході в 1960-і роки, коли до числа її шанувальників прилучилися учасники ансамблю The Beatles. Фото взяте з сайту tm-guru.info

Приблизно з цього ж часу вчені почали вивчати позитивні ефекти від занять медитацією. Так, було доведено, що регулярна практика знижує тиск, стрес і допомагає зосередитися людям, які вивчають складні дисципліни у вищих навчальних закладах. Однак до останнього часу вченим не вдавалося коректно оцінити вплив занять медитацією на загальний стан здоров'я людей.

Медик Роберт Шнайдер з Університету менеджменту ім. Махаріші, а також ендокринолог Теодор Котчен з Медичного коледжу Вісконсіна в США вивчили вплив занять медитацією на здоров'я групи людей, що страждали звуженням коронарних артерій, тобто, з фактором ризику виникнення серцевого нападу та інсульту. Дослідники розділили групу з 201 добровольця, на дві частини.

Одна з них протягом усього періоду експерименту отримувала медичні препарати, що знижують артеріальний тиск і перешкоджають розвитку атеросклерозу, а також проходила навчання щодо принципів роботи серцево-судинної системи та її зміцнення, а друга, крім цього, займалася трансцендентальною медитацією протягом 15-20 хвилин на день.

У результаті п'яти років експерименту, вчені встановили, що в групі, яка займалася медитацією, серцеві напади та інсульти, а також летальні випадки траплялися рідше на 47% у порівнянні з контрольною групою. Ліки, які знижують рівень холестерину, виявилися спроможними знизити ризик розвитку небезпечних для життя захворювань серця на 30-40%, а ліки, що знижують тиск - лише на 25-30%.

Причини такого сильного ефекту від занять медитацією вченим поки невідомі, проте автори дослідження схильні вважати, що такий хороший результат забезпечений зниженням тиску і заспокоєнням симпатичної нервової системи за рахунок зниження виділення стресових гормонів завдяки заняттям медитацією.

Медитація - відмінний спосіб розслаблення і поповнення енергії після важкого дня. Фото взято з сату lady.ru
Медитація - відмінний спосіб розслаблення і поповнення енергії після важкого дня. Фото взято з сату lady.ru

«Ми встановили, що робота головного мозку має прямий позитивний вплив на клінічний результат захворювання», - прокоментував результати дослідження Шнайдер.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.