Величезні олені в Ірландії вимерли від голоду Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.11.2009 12:30 · Розділ: Природа

Вчені довели, що величезні олені Megaloceros giganteus, які населяли територію сучасної Ірландії під час останнього льодовикового періоду, вимерли від голоду. У рамках дослідження вчені аналізували зуби стародавніх тварин на предмет співвідношення різних ізотопів кисню та вуглецю. Даний аналіз дозволив, зокрема, визначити динаміку зміни харчування тварин. Науковцям вдалося встановити, що в останні роки існування цих оленів (близько 10,6 тисячі років тому) кількість їжі, яку поїдала одна особина M. giganteus, різко знизилася.

Скелет Megaloceros giganteus. Вигляд спереду. Фото взято з сайту wikipedia.org
Скелет Megaloceros giganteus. Вигляд спереду. Фото взято з сайту wikipedia.org

На думку дослідників, це може бути пов'язане з кліматичними змінами, які призвели до більш короткої весни. Вони підкреслюють, що протягом льодовикового періоду також спостерігалися зміни клімату, одна з яких і стала причиною вимирання цілого виду.

Можливий зовнішній вигляд Megaloceros giganteus. Фото взято з сайту wikipedia.org
Можливий зовнішній вигляд Megaloceros giganteus. Фото взято з сайту wikipedia.org

Вчені відзначають, що на континенті ці олені проіснували ще як мінімум три тисячі років: в Сибіру були виявлені останки цих тварин віком близько 7000 років. Ірландські олені вимерли просто тому, що їм не було куди мігрувати від наступаючих холодів.

Megaloceros giganteus є одним з найбільших оленів, що коли-небудь жили на землі. Висота тварини становила більше двох метрів, а розмах рогів міг досягати 3,6 метра. В даний час існує екзотична гіпотеза, яка стверджує, що олені вимерли саме через них. Самки цього виду вибирали тільки самців з великими прикрасами на голові, тому в результаті природного відбору у M. giganteus розвинулися роги, які заважали їм харчуватися і просто були дуже важкими.

Джерело shakhty.su


Інші новини розділу