Тимошенко об’єднується з опонентами заради МВФ Автор: Lussilda · Опубліковано: 18.02.2009 14:06 · Розділ: Економіка

В середу на засіданні уряду прем’єр-міністр Юлія Тимошенко висловила готовність до продовження співпраці з найбільшим кредитором України - Міжнародним валютним фондом (МВФ). Вона закликала своїх опонентів об'єднати зусилля.

"Прем'єр-міністр ініціює підписання спільної декларації на адресу керівництва МВФ, у якій ми повідомляємо про те, що ми готові повністю до співробітництва, робимо попередні кроки в програмі економічних реформ", - заявила Тимошенко сьогодні, відкриваючи засідання уряду.

Для того, щоб одержати для підтримки національного валютного й фінансового ринку черговий транш кредиту standby, глава уряду звернулася до президента й голови Верховної Ради із закликом підписати спільне звернення до МВФ.

На думку Ю.Тимошенко, було б доцільно, щоб під даною декларацією поставили свої підписи також в.о. голови Нацбанку України й виконуючий обов'язки міністра фінансів.

Нагадаємо, що в листопаді 2008 року Міжнародний Валютний Фонд ухвалив рішення щодо кредиту для України на суму приблизно $16,4 мільярди, який може бути наданий протягом двох років, після чого на Україну був спрямований перший транш у розмірі $4,5 мільярди.

Складні переговори про одержання другого траншу цього кредиту були перервані минулого тижня, коли місія Фонду покинула Київ, не прийнявши ніякого рішення. Одним з пунктів угоди МВФ було прийняття бездефіцитного бюджету, яке не було виконане й стало однією із причин відставки міністра фінансів Віктора Пинзеника. МВФ заявив про намір відновити діалог після прийняття поправок, - передає AFN.

Як раніше писали ЗМІ, Ющенко вважає, що місія, яка працювала в Україні понад три тижні, залишила нашу країну тільки через те, що «просто не змогла досягти результативного спілкування з урядом відносно макроекономіки, бюджету та антикризових дій».

Джерела: "Корреспондент", Reuters, AFN


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.