Названо найбільш ефективні енергетичні компанії світу Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.11.2009 11:12 · Розділ: Цікаві факти

Енергетичне агентство Platts опублікувало рейтинг 250 найбільш ефективних компаній світу 2009 року. Перелік кращих з кращих складається вже восьмий рік поспіль. До рейтингу можуть потрапити тільки відкриті акціонерні товариства з активами понад 2 млрд. доларів. Критеріями ефективності Platts вважає сукупність показників економічної діяльності: розмір активів, виторг, прибуток і норму прибутковості на інвестований капітал.

Лідерство в рейтингу пятий рік поспіль утримує ExxonMobil. Фото взято з сайту thetruthaboutcars.com
Лідерство в рейтингу пятий рік поспіль утримує ExxonMobil. Фото взято з сайту thetruthaboutcars.com

Характерною особливістю рейтингу є те, що на провідних позиціях у ньому знаходяться вертикально інтегровані нафтові компанії. Вони отримали 13 перших місць, а в загальному займають 30 з перших 50 позицій.

П'ятий рік поспіль лідерство в рейтингу утримує ExxonMobil. Друге і третє місця цього разу зайняли Chevron Corporation і Royal Dutch Shell відповідно. Четверте місце було віддано BP, а п'яте - Total. Серйозний ривок зробила Pertobras, перескочивши з 12-го відразу на шосте місце.

Сьогодні ChevronCorporation - одна з найбільших у світі інтегрованих енергетичних компаній, яка охоплює всі ланки нафтового бізнесу. Фото взято з сайту texaco.by
Сьогодні ChevronCorporation - одна з найбільших у світі інтегрованих енергетичних компаній, яка охоплює всі ланки нафтового бізнесу. Фото взято з сайту texaco.by

Російські Роснафта і Газпром знову увійшли в десятку кращих компаній, вони посідають сьоме і восьме місця відповідно. Також парою розташувалися в рейтингу "ЛУКОЙЛ" і ТНК-ВР: перша компанія опинилася на 12-му, а друга - на 13-му місці. Цікаво, що минулого року ТНК-ВР посіла лише 23 рядок у рейтингу. В результаті у список 15 найбільш успішних підприємств в світі увійшли відразу чотири російські компанії.

Варто відзначити, що в рейтингу прибутковості Газпром зайняв друге місце (26,4 млрд. доларів), поступившись лише ExxonMobil (45,2 млрд. доларів). «Провідні компанії, розташовані в країнах з величезними енергетичними ресурсами, переживають досить важкі часи, оскільки закінчилася епоха буму, однак російські компанії чітко позначили свою сильну позицію серед провідних у світі компаній, - заявив президент агентства Platts, Ларрі Ніл.

Маючи світові запаси і стабільний попит на європейських ринках, російські нафтові компанії володіють виключно вигідним становищем для подальшого росту, оскільки потенційно відкриваються нові виходи поставок до Азії завдяки новому сибірському магістральному трубопроводу, вважає він.

Джерело vz.ru


Інші новини розділу