Теорія відносності дозволила пояснити збільшення тривалості року Автор: Вікторія · Опубліковано: 17.11.2009 09:59 · Розділ: Цікаві факти

Японським фізикам вдалося побудувати модель руху Землі навколо Сонця, яка з високою точністю дозволяє описати поступове збільшення року.

У 1972 році офіційний час почали визначати з допомогою атомних годинників. Щоб уникнути розбіжності між звичним часом і атомним (вченим уже було відомо, що тривалість року не є величиною постійною), було вирішено регулярно додавати до певних днів зайві секунди, щоб "атомний" новий рік відрізнявся від звичайного не більше ніж на секунду. За 37 років процедура додавання секунди виконувалася 23 рази.

В рамках нового дослідження вчених зацікавили фізичні причини постійного збільшення тривалості року. Традиційно вважається, що відхилення обумовлені уповільненням обертання Землі навколо власної осі, проте вченим вдалося довести, що це не так. Використовуючи апарат теорії відносності, вони встановили, що зростання тривалості року обумовлене зміною орбіти Землі щодо Сонця, що призводить до прояву різних ефектів загальної теорії відносності.

Збільшення тривалості року обумовлене зміною орбіти Землі щодо Сонця. Фото взято з сайту webtelek.com
Збільшення тривалості року обумовлене зміною орбіти Землі щодо Сонця. Фото взято з сайту webtelek.com

Отримана оцінка дослідниками на поступове збільшення року склала 0,63 секунди. У свою чергу 23 секунди за 37 років становить приблизно 0,62 секунди на рік. Фізики підкреслюють, що точність їх розрахунків може збільшитися після того, як в розрахунок будуть прийняті гравітаційні ефекти від Місяця і планет Сонячної системи.

Джерело webtelek.com


Інші новини розділу