Хижі корали пожирають медуз Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.11.2009 16:18 · Розділ: Природа

Уперше дослідникам вдалося сфотографувати, як корали поїдають медуз. Зазвичай корали харчуються планктоном (мікроскопічними організмами, розмір яких складає 0,2-0,4 міліметра), а також продуктами життєдіяльності фотосинтетичних водоростей, що мешкають всередині коралів. Однак, як з'ясувалося тепер, деякі види коралових поліпів вносять різноманітність у свій раціон, полюючи на медуз.

Знімки трапези коралів зробили вчені з Університету Тель-Авіва та Університету Бар-Ілану (Ізраїль). У Червоному морі поблизу міста Ейлата їм пощастило зняти, як грибоподібний корали засмоктують великих вухатих медуз (вухата аурелія, Aurelia aurita).

Трапеза корала. Фото взято з сайту bbc.co.uk
Трапеза корала. Фото взято з сайту bbc.co.uk

Занурившись під воду, вони побачили, що кораловий риф оточила ціла зграя медуз Aurelia aurita. Придивившись, дослідники не повірили власним очам: кілька коралів активно поїдали медуз, які за розміром були майже такими ж, як самі поліпи.

На відміну від більшості видів коралів, які живуть колоніями із сотень поліпів і утворюють рифи, грибоподібний корал Fungia scruposa складається з одного поліпа, який в діаметрі досягає 30 см.

Аурелія часто стає жертвою морських хижаків, включаючи риб, черепах і птахів. Однак, про те, що медузи можуть служити їжею для коралів, наука раніше не знала. Дослідники припускали, що разом з планктоном корали можуть заковтувати ембріони медуз, які неможливо побачити неозброєним оком, але результати вивчення вмісту "шлунка" коралів цього припущення не підтверджували.

Джерело bbc.co.uk


Інші новини розділу