Геологи пояснили парадокс тьмяного Сонця Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.11.2009 14:45 · Розділ: Наука

Геологам вдалося вирішити так званий парадокс тьмяного Сонця. За останні 4,5 мільярда років яскравість Сонця зросла приблизно на чверть. Незважаючи на поширеність парникових газів на зорі зародження життя, через слабкість світила Земля повинна була замерзнути. Парадокс полягає в тому, що цього не сталося.

В рамках дослідження, вчені провели аналіз відкладень, що відносяться до архейської ери, на наявність азоту. Враховуючи той факт, що ізотопні сполуки азоту, який побував в атмосфері, дещо відрізняються від "геологічного", вчені змогли з'ясувати динаміку зміни вмісту цього газу в атмосфері.

Зміна атмосферного тиску може допомогти зберегти життя на Землі. Фото взято з сайту nature.com
Зміна атмосферного тиску може допомогти зберегти життя на Землі. Фото взято з сайту nature.com

У результаті їм вдалося встановити, що в період з 3,8 по 2,5 мільярди років тому значна маса азоту біологічним шляхом з атмосфери потрапила в ґрунт і звідти, як вважають дослідники, в мантію. Виходячи з цих даних, геологи змогли розрахувати, що в минулому атмосферний тиск Землі був значно вищим за нинішній.

Підвищений тиск, у свою чергу, призводив до того, що парникові гази краще затримували тепло, яке отримувала планета. Для порівняння, якщо атмосферний тиск підвищити до значень минулого зараз, то температура на поверхні зросте на 4,4 градуси за Цельсієм.

З огляду на дані про вміст парникових газів в атмосфері у минулому, геологи прийшли до висновку, що температура повинна була бути на 11-12 градусів вищою сьогоднішнього значення. На думку дослідників, цієї різниці було достатньо для того, щоб "виправити" нестачу тепла, яке надходило від Сонця.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.