Присутність дорогих людей зменшує больові відчуття Автор: Lesly · Опубліковано: 16.11.2009 11:45 · Розділ: Краса і здоров'я

Психологи з Університету Каліфорнії, що в Лос-Анжелесі (США), стверджують, що реакція жінки на біль притуплюється, якщо в цей момент вона тримає за руку свого коханого, або просто дивиться на його фотографію.

Молоді жінки, учасниці експерименту, відчували менше дискомфорту від незначних опіків, дивлячись на зображення своїх обранців, однак подібного ефекту не спостерігалося, коли їм показували зображення якогось предмета, чи фото незнайомця. Подібну знеболюючу дію дослідники спостерігали і тоді, коли дівчата тримали за руки своїх партнерів. Проте, знову ж таки, реакція на біль не зменшувалася, якщо в момент болю жінка стискала руку незнайомця.

Загалом, в дослідженні взяли участь 25 добровольців, в основному студенток Каліфорнійського університету, що протягом останніх шести місяців були в гарних відносинах зі своїми бойфрендами.

На думку вчених, такі результати експериментів вказують на те, що соціальні відносини чи, іншими словами, наявність міцних соціальних зв’язків, є надзвичайно важливими для людини. Крім того, вчені підкреслюють, що такі висновки науково обґрунтовують необхідність присутності батька в пологовій палаті, оскільки, це облегшує больові відчуття матері. А особливо вразливим майбутнім батькам, які не можуть супроводжувати дружину в пологову палату, рекомендується залишити своїй половинці власне фото. Тепер також стало можливим пояснити і те, чому дитина, скажімо, вдарившись, після материнського поцілунку, зразу ж почувається краще.

Присутність близьких людей здатна зменшити відчуття болю. Фото взяте з сайту thechefalliance.com
Присутність близьких людей здатна зменшити відчуття болю. Фото взяте з сайту thechefalliance.com

"Якщо дорогі вам люди не можуть постійно бути з вами, то навіть їхні зображення, які ви завжди можете носити з собою, здатні облегшувати страждання", - радять дослідники всім хто переживає фізичні або душевні болі.

Джерело: dailymail.co.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.