Названо перших лауреатів "Оскара" 2010 року Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.11.2009 16:45 · Розділ: Культура

У Лос-Анджелесі на закритій церемонії на честь акторів-ветеранів роздано перші "Оскари" сезону-2010. Однією з щасливих власниць заповітної статуетки стала актриса Лорен Беколл, яка у свій час підкорила серце самого Хамфрі Богарта.

Лауреат преміїОскар сезону-2010 .
Лауреат преміїОскар сезону-2010 .

"]

"Очам не вірю - мені нарешті дістався чоловік, і сама думка про те, що він тепер буде чекати мене в спальні, неймовірно хвилює", - пожартувала 85-річна актриса, тільки-но вийшовши за почесним призом. Голлівудська діва була близька до отримання "Оскара" лише одного разу за свою довгу службу екрану - в 1997 році за роль другого плану у фільмі "У дзеркала два обличчя" (1996). Однак, заповітна статуетка опинилася в її руках тільки через 12 років.

Дебют Лорен у кінематографі відбувся завдяки зльоту її модельної кар'єри: дівчина із середньостатистичної американської сім'ї (батько - менеджер з продажу, мати - секретарка) потрапила на обкладинку популярного модного журналу. Зовнішність Беколл, яка на той час вже закінчила Американську академію драматичного мистецтва, сподобалася дружині режисера Ховарда Хоукса, який як раз підбирав виконавицю головної ролі для свого нового проекту "Мати чи не мати" (1944).

Актриса Лорен Беколл. Фото взято з сайту film.ru
Актриса Лорен Беколл. Фото взято з сайту film.ru

19-річна нью-йоркська красуня отримала не тільки можливість увійти у світ великого кіно, але й стати останньою любов'ю Хамфрі Богарта. Вони встигли одружитися і прожити разом 12 щасливих років - поки, 14 січня 1957, рак горла не обірвав життя легендарного актора. Пам'яттю про це кохання стали їхні спільні фільми і двоє дітей.

Про свого чоловіка Беколл згадала, стискаючи в руках "Оскара", - нагороду, яку Богарт отримав ще в 1952 році за роль у фільмі "Африканська королева". "Він змінив моє життя, дав нове замість того, що було", - наводить Reuters визнання актриси. Лорен удостоїлася статуетки за "сукупність ролей": вона знялася в більш ніж 60 картинах, двічі робила перерви у своїй кіно-кар'єрі - на п'ять і сім років, але кожного разу поверталася на екран. Останній "камбек" діви епохи фільмів в стилі нуар ознаменувався номінацією на "Оскара" в 1997 році.

Беколл - не єдина, кому вдалося в цей вечір піти додому з "Оскаром". Ще дві, видані за заслуги перед кінематографом, статуетки розійшлися по руках короля низькобюджетних фільмів, Роджера Кормана, та оператора Гордона Вілліса, що працював над трилогією "Хрещений батько".

Джерело dni.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?