Виявлено дві зірки, багаті киснем Автор: Вікторія · Опубліковано: 16.11.2009 09:58 · Розділ: Наука

Вчені з Уорікського (Великобританія) і Кільського (Німеччина) університетів виявили два незвичайних білих карлика розмірами з Землю, у фотосфері (шар атмосфери зірки, в якому формується безперервний спектр оптичного випромінювання) яких містяться великі об'єми кисню.

Теоретичні моделі передбачають, що після «переробки» доступного водню, гелію і вуглецю зірки з масами 7-10 сонячних повинні або ставати білими карликами з ядрами, багатими киснем, або завершувати своє існування вибухом і перетворюватися на нейтронні зірки. На жаль, ядра більшості білих карликів приховані зовнішніми оболонками, що складаються з водню або гелію, і астрономам раніше не вдавалося виявити зірки з високим вмістом кисню.

Дослідники переглядали дані, зібрані в рамках проекту Sloan Digital Sky Survey, і виявили два небесних тіла, які їх зацікавили, - це білі карлики SDSS 0922 +2928 і SDSS 1102 +2054, що розташовуються на відстані 400 і 220 світлових років від Землі.

Один з двох білих карликів рідкісного типу. Фото взято з сайту warwick.ac.uk
Один з двох білих карликів рідкісного типу. Фото взято з сайту warwick.ac.uk

Ядра таких білих карликів, як вважається, оточує вуглецева оболонка, товщина якої зменшується з підвищенням маси «вихідних» зірок. Оскільки виміряна концентрація вуглецю виявилася невелика, вчені зробили висновок про те, що SDSS 0922 +2928 і SDSS 1102 +2054 сформувалися з досить масивних об'єктів, які ледве уникли вибуху і переходу в розряд нейтронних зірок. У такому випадку SDSS 0922 +2928 і SDSS 1102 +2054 самі повинні володіти величезною масою; однак, визначити її за наявними даними автори не змогли, а тому незабаром планують провести додаткові спостереження.

Джерело torrents.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.