За точність Біг Бена відповідають ... монети Автор: Lesly · Опубліковано: 13.11.2009 17:11 · Розділ: Події у світі

Старовинні монети, що протягом останніх 150 років відігравали далеко не останню роль в точності механізму годинника "Біг Бен" у Лондоні, були замінені новою, номіналом п’ять фунтів стерлінгів, приуроченою до олімпійських ігор 2012 року.

Біг Бен - дзвіниця Вестмінстерського палацу. Фото взяте з сайту flickr.com
Біг Бен - дзвіниця Вестмінстерського палацу. Фото взяте з сайту flickr.com

Ці монети запускали в хід маятник годинника, діючи як тягарці, з допомогою яких обслуговуючий персонал Біг Бена міг регулювати точність годинника з 1859 року, коли будівництво вежі було завершене і вперше пролунали удари 13,7- тонного дзвону.

"Монети впливали на центр ваги маятника і додаючи або забираючи кілька пенні, ми регулюємо швидкість його коливань", - розповів Майк Маккан, доглядач годинника. Так, при додаванні однієї монети, стрілки годинника починають поспішати на 2/5 секунди за добу.

"Між Біг Беном та британськими монетами існує потужний історичний зв’язок, однак, далеко не всі розуміють, яку технічну роль вони виконують в середині годинникового механізму", - додав він.

5-фунтова крона, випущена в 2009 році Королівським монетним двором на честь Олімпійських ігор. Фото взяте з сайту taxfreegold.co.uk
5-фунтова крона, випущена в 2009 році Королівським монетним двором на честь Олімпійських ігор. Фото взяте з сайту taxfreegold.co.uk

Загалом на нову 5-фунтову крону, яка була випущена Королівським монетним двором на честь Олімпійських ігор в Лондоні 2012 року, було замінено три з десяти старовинних монет. Такі радикальні зміни пов’язані зі святкуванням 150 річниці, відомого своєю точністю, годинника.

Тепер у Маккана обов’язків стане більше, - крім годинника, йому доведеться доглядати і три старовинні монети. Їх вирішили залишити при Біг Бені, адже в майбутньому вони, можливо, ще повернуться до "виконання своїх обов’язків" – регулювати точність найбільшого та найвідомішого британського годинника.

Джерело: financialmirror.com


Інші новини розділу