На стінах піраміди виявлені зображення повсякденного життя майя Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.11.2009 14:06 · Розділ: Цікаві факти

Вчені з музею природної історії Пібоді при Єльському університеті, що вивчали настінні розписи індіанців Центральної Америки, виявили рідкісні малюнки, на яких зображене повсякденне життя майя.

Зазвичай майя зображали сцени з життя привілейованих станів, а також битви і релігійні церемонії. Проте на стінах піраміди в Калакмулі, одному з наймогутніших міст стародавньої цивілізації, намальовано простих людей за звичайними заняттями.

Настінні розписи індіанців Центральної Америки. Фото взято з сайту nationalgeographic.com
Настінні розписи індіанців Центральної Америки. Фото взято з сайту nationalgeographic.com

Так, завдяки цим розписам можна дізнатися, який одяг і прикраси носили представники різних верств суспільства. Крім того, на стінах піраміди зображені різні продукти харчування та працівники, зайняті приготуванням їжі та сервіруванням столу - у тому числі "людина, відповідальна за сіль" та "людина, відповідальна за тютюн", як вони названі в ієрогліфічних підписах до зображень.

Також на стіні зображені жінка з великим підносом, що роздає Тамале (гострі коржі), і чоловік та жінка, які подають на стіл кукурудзяну кашу (страви з кукурудзи були звичайними для раціону майя).

Спеціаліст з культури майя, Майкл Коу (Michael D. Coe), заявив, що не існує жодного іншого відомого розпису майя, де б відображалося життя простих людей. Також вчені відзначили незвичайність того, що малюнки розташовані зовні піраміди - зазвичай розписи прикрашали інтер'єр приміщень. Це може означати, що вони були виставлені на загальний огляд. Завдяки тому, що піраміда довгий час перебувала під шаром землі в джунглях, настінний живопис добре зберігся.

Джерело nationalgeographic.com


Інші новини розділу