Вирубка лісів в Індонезії прискорить глобальне потепління Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.11.2009 11:58 · Розділ: Екологія

Автономній провінції Індонезії, Папуа, яка розташовується в західній частині острова Нова Гвінея, загрожує повне зникнення лісів внаслідок нераціонального природокористування. Неконтрольована вирубка лісу (землі розчищають під плантації) та розвиток агробізнесу, у свою чергу, спричиняють зниженню біорізноманітності провінції.

Автономна провінція Папуа. Фото взято з сайту wikipedia.org
Автономна провінція Папуа. Фото взято з сайту wikipedia.org

Влада провінції закликає не повторювати помилок, зроблених на островах Борнео (Калімантан) і Суматра, де розвиток сільського господарства спричинив різке скорочення площі тропічних лісів, в яких мешкають рідкісні та зникаючі види птахів, рептилій, амфібій і ссавців.

Корінне населення провінції Папуа. Фото взято з сайту vokrugsveta.ru
Корінне населення провінції Папуа. Фото взято з сайту vokrugsveta.ru

Знищення лісів в Папуа катастрофічно прискорить глобальне потепління. 42 мільйони гектарів лісів поглинають об'єми парникових газів майже всього населення Європи.

Від нещадної вирубки лісів страждає така важлива для всієї планети територія, як бразильська частина Амазонії. Площі лісів скорочуються головним чином у штатах Пара і Мату-Гросу, де власники ранчо і ферм дуже часто вирушають у похід за деревиною для своїх потреб. Так, лише за один рік, з липня 2008 по червень 2009 року зникло більше 4,7 тис. кв. км амазонських джунглів.

Джерело news.a42.ru


Інші новини розділу