Неподалік від Тасманії виявлено айсберг Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.11.2009 15:33 · Розділ: Екологія

Вчені виявили величезний айсберг на півдорозі між Антарктидою та Австралією. Відзначається, що уламок крижаного щита буде представляти значну небезпеку для судноплавства в регіоні.

За словами дослідників, крижана брила дрейфувала кілька років, поки потрапила в ці широти. В даний час айсберг висотою 50 метрів і діаметром близько 500 м знаходиться поблизу невеликого острова Маккуорі, розташованого на відстані 1500 кілометрів від узбережжя Тасманії.

Айсберг у теплих австралійських водах
Айсберг у теплих австралійських водах

Вчені підкреслюють, що помітити айсберг настільки далеко від узбережжя Антарктиди практично ніколи не вдавалося, - зазвичай льоди не запливають так далеко і тануть по дорозі. Дослідники відзначають, що виявлена брила, ймовірно, відкололася від шельфового льодовика Росса в період між 2000 і 2002 роками.

Вважається, що причиною того, що айсберги почали запливати в теплі широти стало глобальне потепління, яке призводить до відколювання від антарктичного щита величезних шматків льоду. Однак, зовсім недавно, вченим вдалося встановити, що швидкість танення льодів в регіоні значно переоцінена. Відкриття було здійснене після повторного аналізу даних, зібраних в рамках місії GRACE в 2006 році.

Джерело rambler.ru


Інші новини розділу