У США розроблено жувальну гумку для військових Автор: Вікторія · Опубліковано: 13.11.2009 10:27 · Розділ: Цікаві факти

Співробітники Університету Кентуккі (США) створили спеціальну жувальну гумку для військових. Вона містить антибактеріальний препарат KSL, який руйнує і розчиняє відкладення зубного нальоту. Жувальна гумка повинна полегшити військовослужбовцям догляд за ротовою порожниною у польових умовах, замінивши зубну щітку і пасту. Для досягнення лікувального ефекту диво-жуйку слід жувати 20-30 хвилин.

Новинка також захистить від виразкового гінгівіту (ангіни Венсана) - запалення ясен, що супроводжується виразкою і некрозом тканин. При цьому, хворий скаржиться на інтенсивні болі в яснах, гнильний запах з рота, кровоточивість ясен. Погіршується загальний стан людини: підвищується температура, спостерігається слабкість, головні болі. Цим захворюванням американські солдати, що беруть участь у військових діях, страждають з часів Першої світової. Навіть сьогодні близько 15% скарг військових викликано стоматологічними проблемами.

Крім того, жуйка зможе захистити дітей в бідних країнах від потенційно смертельних інфекцій. Приміром, африканські діти, що народилися зі СНІДом, часто страждають серйозними хворобами порожнини рота. За словами вчених, їх розробка підвищить якість життя цих малюків.

Жуйка також захистить дітей в бідних країнах від потенційно смертельних інфекцій. Фото взято з сайту compulenta.ru
Жуйка також захистить дітей в бідних країнах від потенційно смертельних інфекцій. Фото взято з сайту compulenta.ru

Найближчим часом розпочнуться клінічні випробування «гумки», після чого збройні сили США займуться пошуком виробника, який зможе налагодити випуск жуйки для військових.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу