В оптимістів рідше болять зуби Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.11.2009 14:22 · Розділ: Цікаві факти

Вчені з Нової Зеландії встановили залежність між захворюваннями зубів і рівнем душевної тривоги в людини. Вивчивши 1037 чоловік, що проходили лікування у дантистів, дослідники встановили, що чверть з них можна класифікувати як людей з патологічним страхом, у тому числі і острахом зубних лікарів. Вони настільки налякані, що «будуть уникати зустрічі з дантистом до того часу, поки зубний біль стане просто нестерпним».

Це призводить до того, що люди, які «патологічно бояться дантиста» частіше страждають від захворювань зубів, ніж ті, хто не відчувають ніякої тривоги під час відвідування зубного кабінету.

Тим часом, голова дослідницької групи, професор Мюрей Томпсон, впевнений, що в таких випадках боязнь дантистів супроводжується й іншими страхами, наприклад, висоти, а в цілому це викликано тривожними настроями по життю. «Такі люди завжди вважають, що «стакан на половину порожній», - заявив учений. (Хоча можна сказати, що він наполовину наповнений.)

За його словами, це означає, що неспокійні люди виявляються більш нервовими, у той час як ті, хто таких проблем не відчуває, виявляються більш сильними особистостями і краще справляються з життєвими проблемами.

Джерело bfm.ru


Інші новини розділу