Суперкомп'ютер замість ... котельні Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.11.2009 13:35 · Розділ: Нові технології

Високопродуктивні комп'ютери і сервери в наш час використовують у багатьох областях наукової і виробничої діяльності - метеорології, економіці, і навіть в кіноіндустрії. Незважаючи на такий широкий «профіль», інженери IBM вирішили піти на зустріч комунальним службам і почати використовувати суперкомп'ютери замість котелень - для нагрівання води та забезпечення теплом житлових приміщень.

Досягти поставлених цілей фахівці мають намір за допомогою реалізації технології «систем водяного охолодження на чіпі», які відрізнятимуться високою ефективністю. З допомогою таких рішень тепло, що виділяється процесорами та іншими «гарячими» елементами серверів і кластерів, можна буде використовувати для підігріву води та опалення офісів чи квартир.

Проект суперкомпютера, що виконуватиме роль котельні. Фото взято з сайту jester-soft.ws
Проект суперкомпютера, що виконуватиме роль котельні. Фото взято з сайту jester-soft.ws

За словами фахівців Дослідницької Лабораторії в Цюріху (Zurich Research Laboratory), Швейцарія, більше 50% теплової енергії, виробленої сучасним суперкомп'ютером, розсіюється в атмосфері. Підтвердженням тому служать відомості про те, що світову інфраструктуру IT за показниками викидів вуглецю в повітря можна порівняти з авіацією. Крім того, у найближчі п'ять років ситуація може різко погіршитися.

Необхідно відзначити, що на практиці проекти по використанню тепла, що виділяється серверами вже застосовувалися. Проте, говорити про високу ефективність та досягнення бажаних результатів в таких випадках не можна було (температура сягала всього 30 - 35 градусів за Цельсієм). Однак, використання води замість повітря для забору тепла має вирішити цю проблему.

Розроблена IBM технологія охолодження передбачає максимально ефективне використання рідини для охолодження тепла. Тестування нових систем водяного охолодження компанія має намір проводити за сприяння Швейцарського Федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology). Одним з перших масштабних проектів, у якому будуть реалізовані нові технології водяного охолодження, стане розробка системи, завдяки якій комп'ютерний кластер продуктивністю 10 терафлоп почне "виробляти" гарячу воду більш ніж для 60 будинків.

Джерело ester-soft.ws


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.