Картину Уорхола продано за 43,76 мільйона доларів Автор: Вікторія · Опубліковано: 12.11.2009 11:56 · Розділ: Культура

Картина Енді Уорхола "200 однодоларових купюр" продана за 43,76 мільйона доларів США на торгах, проведених Sotheby's вчора, 11 листопада в Нью-Йорку.

Ще до початку торгів шовкографію "200 однодоларових купюр" представники Sotheby's планували продати за 8-12 мільйонів доларів. Картина розміром 203,8 на 234,3 сантиметрів була створена Уорхолом навесні 1962 року.

Значно перевищив естимейт й автопортрет Уорхола, який раніше не виставлялися на продаж. За картину, створену в 1965 році, планувалося виручити 1-1,5 мільйони, а продати її вдалося за 6,130 мільйона доларів США.

200 однодоларових купюр. Фото взяте з сайту lenta.ru
200 однодоларових купюр. Фото взяте з сайту lenta.ru

Дві роботи Віллема де Кунінга - скульптура "Торс" і картина "Без назви. XV" - пішли з молотка за 5,68 і 6,1 мільйона доларів відповідно. Фінальна ціна обох лотів виявилася лише трохи нижчою верхньої межі естімейта.

КартинаБез
КартинаБез

Підвищений інтерес покупців викликали і "Сірі номери" Джаспера Джонса. За картину, яку планувалося продати за 5-7 мільйонів доларів, було заплачено 8,7 мільйона.

Усього на торгах присвячених сучасному мистецтву, проведених Sotheby's у Нью-Йорку, було продано 47 лотів на загальну суму в 133 мільйони 235,5 тисячі доларів.

Раніше, 10 листопада, аукціон сучасного мистецтва в Нью-Йорку провів і ще один найбільший аукціонний дім - Christie's. З 47 лотів, запропонованих Christie's покупцям, вдалося продати 39 на загальну суму в 74,151 мільйона доларів. Головні лоти аукціону Christie's - "Brother's Sausage" Жана-Мішеля Баскіа і "Tunafish Disaster" Енді Уорхола - так і не знайшли свого покупця. Найдорожчим лотом стала картина Пітера Дойга "Reflection (What does your soul look like)", що пішла з молотка за 10,162 мільйона, тоді як планувалося її продати за 4-6 мільйонів.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?