МЗС попросило Черномирдіна висловлюватися коректніше Автор: Lussilda · Опубліковано: 18.02.2009 00:19 · Розділ: Суспільство

Надзвичайного і Повноважного Посла Російської Федерації в Україні Віктора Черномирдіна попередили в МЗС, що його можуть оголосити персоною нон-ґрата в Україні.Як повідомляє прес-служба МЗС України, міністр закордонних справ Володимир Огризко запросив російського дипломата у вівторок до міністерства закордонних справ на аудієнцію. Під час зустрічі з російським дипломатом міністр висловив протест стосовно його недружніх і вкрай недипломатичних оцінок, коментарів і висловлювань на адресу України та її керівництва.

“Було наголошено, що такі дії посла суперечать положенням Віденської конвенції про дипломатичні зносини, є грубим порушенням норм дипломатичної етики та міжнародного права та несумісні зі статусом керівника дипломатичного представництва в країні перебування”, - йдеться в повідомленні українського МЗС.

Увагу посла РФ було привернуто до того, що згадані вище дії можуть стати причиною застосування українською стороною положень ст.9 Віденської конвенції про дипломатичні зносини від 18 квітня 1961 року.

Ця стаття передбачає, що держава перебування може в будь-який момент, не мотивуючи своє рішення, оголосити голову чи співробітника представництва іншої держави персоною нон-ґрата.

На думку голови МЗС, генеральні консули РФ у Харкові, Одесі та деякі дипломати Посольства РФ в Україні також порушують норми Віденської конвенції про дипломатичні відносини.

В той же час директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін вважає, що рішення оголосити посла іноземної держави персоною нон ґрата можна розцінювати як проголошення війни.

"Зазвичай постановка питання про оголошення посла іноземної держави персоною нон-ґрата означає оголошення війни. Але я не думаю, що українська влада в змозі оголосити війну Росії", - заявив політолог.

Він також повідомив, що заява МЗС означає, що офіційний Київ переходить всі цивілізовані межі в стосунках з Росією.

Джерела: УНІАН, Прес-служба МЗС, ТСН


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.